НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології

Лікувальна робота

Кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стомато Кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології надає стоматологічну допомогу населенню м. Києва та всіх регіонів України.

Кафедра та ортодонтичне відділення розташовані на клінічній базі Стоматологічного медичного центру НМУ ім. О.О. Богомольця (вул. Зоологічна, 1).

Лікувальну та консультативну роботу проводять професор Фліс П.С., професор Канюра О.А., 6 доцентів, 13 асистентів кафедри та 12 лікарів. Відділення ортодонтії включає 6 лікувальних кабінетів за зуботехнічну лабораторію. В зуботехнічній лабораторії працюють 17 зубних техніків.

Прийом пацієнтів проводиться згідно тематичних планів навчання студентів 2-5 курсів стоматологічного факультету. Також постійно проводяться профілактичні огляди та санітарно-просвітницька робота в організованих колективах дитячих садків та шкіл міста Києва та Київської області.

На базі Стоматологічного медичного центру НМУ наявне сучасне лікувально-діагностичне обладнання (комп’ютерний рентгенапарат Sirona (Sidexis), пантомограф і т.д.), стоматологічні установки – Хірадент, Сірона, Смайл, що створює умови для якісного обстеження та лікування пацієнтів.

 

Щорічно співробітниками кафедри та ортодонтичного відділення проводиться близько 3000 консультацій та лікується близько 25000 хворих.

Співробітники кафедри приймають участь у розробці протоколів і стандартів надання стоматологічної допомоги в Україні.

Викладачі читають лекції і проводять практичні семінари для лікарів-стоматологів на стоматологічних виставках, в лікувальних закладах Києва, інших міст України. В практику активно запроваджуються наукові розробки кафедри (отримано більше 150 деклараційних патентів на винаходи в галузі діагностики та лікування зубощелепних аномалій та деформацій, які впроваджено в лікувальний процес).

 

Постійно впроваджуються нові методи лікування, які покращують терміни та якість лікувальної роботи.

 

Нові направлення в лікуванні:

  • Індивідуальні ортодонтичні трейнери при ортодонтичному лікуванні, Філоненко В.В.
  • Методи дистального переміщення перших молярів, Скрипник І.Л.
  • Особливості лікування тортоаномалій у дітей, Жачко Н.І.
  • Особливості лікування перехресного прикусу у дітей, Циж А.В.
  • Пристрій для визначення індивідуальної чутливості слизової оболонки порожнини рота до матеріалів для виготовлення зубних протезів, Леоненко Г.П.
  • Особливості лікування вестибулярного положення іклів у віковому аспекті, Канюра О.А.
  • Спосіб контролю стану електрохімічної активності металевих зубних протезів і металевих зубних пломб в порожнині рота пацієнта, Леоненко Г.П.

 

Виробнича практика студентів проводиться на базі Стоматологічного медичного центру НМУ ім. О.О. Богомольця (вул. Зоологічна, 1).