НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра онкології

Лікувальна робота

База кафедри онкології розміщена на базі хірургічного , торакального і гінекологічного відділень Київського міського клінічно го онкологічного центру та на базі Національного інституту раку. На кафедрі онкології розширено потік хворих із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, жіночих статевих органів, легень, що дає змогу підвищіти рівень навчального процесу, познайомити студентів з цією патологією.

Щорічно працівниками кафедри виконується понад 700 складних оперативних втручань з приводу пухлин легень, черевної порожнини, жіночих статевих органів, молочної залози, шкіри та м’яких тканин. Асистенти, аспіранти, клінічні ординатори, інтерни допомагають лікарям, асистуючи на операціях; щорічно виконується понад 1000 асистенцій.

В поліклініці Київського міського клінічно го онкологічного центру та інституту раку працівниками кафедри онкології щорічно консультується близько 8500 хворих з приводу передпухлинних захворювань та пухлин органів грудної та черевної порожнин, жіночих статевих органів, молочної залози, шкіри та м’яких тканин.

Працівники кафедри проводять обходи, консультують хворих у відділеннях Київського міського клінічно го онкологічного центру, Національного іституту раку та лікарнях Києва та інших міст України.

За час свого існування кафедра онкології НМУ імені О.О.Богомольця пройшла складний шлях від заснування до теперішніх часів. За понад 30 років на кафедрі створено сталий колектив однодумців-лікарів, педагогів та учених, яким під силу вирішення проблем, що постають перед сучасною медициною, зокрема – онкологією. На даний час базами кафедри є Національний інститут раку та Київський міський клінічн ий онкологічний центр – медичні заклади з потужним лікувально-діагностичним забезпеченням. Із заснування кафедри онкології її співробітники приймали активну участь у хворих з пухлинами легень та середостіння, шлунково-кишкового тракту, статевих органів, молочної залози, шкіри, пухлин органів голови та шиї, опорно-рухового апарату, кровотворної тканини, що значною мірою підвищило рівень навчального процесу, дало змогу познайомити студентів з цією патологією. За майже сорок років працівниками кафедри виконано понад 3000 оперативних втручань з приводу пухлин шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози, заочеревинного простору, жіночих статевих органів, молочної залози, шкіри та м’яких тканин тощо, значна частина з яких були надзвичайно складними, а деякі – навіть унікальними не тільки в Україні, а й у світі.

В поліклініках Київського міського клінічно го онкологічного центру та Національного інституту раку працівниками кафедри онкології щорічно консультується понад 8500 хворих з приводу передпухлинних захворювань та злоякісних новоутворень різних локалізацій, а за час існування кафедри цей показник склав майже 300000! Крім того, співробітниками кафедри надається практична допомога медичній службі Києва та інших міст України.

Сучасність перед`являє нові вимоги, щодо рівня надання медичної допомоги онкологічним хворим. Тому, співробітниками кафедри активно розробляються та впроваджуються реконструктивно-відновлювальні операції на молочній залозі, сегмент-орієнтовані резекції печінки, радіочастотна абляція та електро-хімічний лізис метастазів в печінку, нові модифікації радикальних оперативних втручань на підшлунковій залозі, видалення заочеревинних пухлин з аутотрансплантацією нирок, органозберігаючі оперативні втручання на молочній залозі та жіночих статевих органах, сфінктерзберігаюче лікування хворих на рак прямої кишки.