НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра біоорганічної та біологічної хімії

Новини кафедри

Ґрунтовно вивчаємо базові дисципліни

Після зимових канікул у навчальному розкладі другокурсників медичного факультету №2 серед фундаментальних предметів, які є базовими для оволодіння фахом, з’явилися також і нові дисципліни. Серед них – біологічна хімія, ґрунтовні знання якої дають розуміння біохімічних процесів, що відбуваються в організмі людини у нормі та в патології. На профільній кафедрі студенти опановують питання, пов’язані з використанням ферментів для діагностики захворювань та контролю за ефективністю лікування.

Студенти 5213 групи добре розуміють, що біологічна хімія є основою для опанування у подальшому фармакології, нормальної та патологічної фізіології, патологічної анатомії, а отже, ретельно готуються до кожного з практичних занять.

Старший викладач кафедри Н.М. Юрженко задоволена своїми вихованцями, які вступили до нашого Університету з високим балом ЗНО (185-195). Весь студентський колектив навчається на бюджетній формі і другий рік поспіль утримує високий рейтинг серед академічних груп факультету.

 

 

 

 

 

Пішла з життя кандидат медичних наук,  доцент, кафедри біоорганічної та біологічної хімії Галина Михайлівна Покотиленко, прекрасний викладач, людина, яка вирізнялася стійкістю характеру, силою духу та наполегливістю. Вона була мудрою, врівноваженою, чуйною, доброю, ніколи не забувала про проблеми тих, хто поруч.

В 1953 році закінчила Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця за спеціальністю лікар-лікувальник.

З 1961року по 1966 рік –  асистент кафедри біоорганічної та біологічної хімії Київського медичного інституту.

В 1963 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю біологічна хімія на тему „ Влияние витамина В 6 (пиридоксина) на регенерацию крови при анемических и лейкопенических состояниях»

З 1967 року працювала доцентом кафедри біоорганічної та біологічної хімії.

Співавтор навчального посібника, має 58 друкованих наукових робіт. Науково – педагогічний стаж – 50 років.

Хтось із великих сказав: «Коли помирає людина, світ стає біднішим, бо втрачає те, чим вона жила, як сприймала все, що її оточувало, якою багатою і щедрою була її душа, сутність».

Галина Михайлівна була дуже енергійною людиною, великим працелюбом, люблячою матір’ю та бабусею.

Колектив кафедри біоорганічної та біологічної хімії висловлює щирі співчуття з приводу смерті Галини Михайлівни та розділяє скорботу і біль рідних, друзів.

Світла пам’ять про Галину Михайлівну завжди буде жити серед рідних, друзів, товаришів, колег, батьків та студентів і залишиться назавжди у наших серцях.

 

 

ДОНОРСЬКА ДОПОМОГА: СПІВРОБІТНИКИ УНІВЕРСИТЕТУ ЗДАЛИ КРОВ ДЛЯ ХВОРИХ ДІТЕЙ

З 20 листопада 2017 року триває благодійна акція здачі крові, донорами якої стали студенти та співробітники Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Акція проходить у відділенні трансфузіології клінічної лікарні “ОХМАДИТ”, що знаходиться за адресою: вулиця В’ячеслава Чорновола, 28/1.

 

Вітаємо з успішним складанням екзамену з англійської мови (British Council)  доцента Сілонова Сергія Борисовича та асистента Ніжерадзе Костянтина Олексійовича!

КОМПЛЕКСНЕ НАВЧАННЯ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

9 листопада 2017 року на базі частини Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Обухівському районі, згідно з розпорядженням ректора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця професора Катерини Амосової та відповідно до Плану основних заходів з протипожежної безпеки, було проведено комплексне навчання з пожежної безпеки. Його учасниками стали понад 120 співробітників, відповідальних за пожежну безпеку структурних підрозділів Університету. Мета заходу – навчити співробітників правильно користуватися первинними засобами пожежогасіння.

РОЗКЛАД ПМК-1

13-14 квітня 2017 року на базі кафедри біоорганічної та біологічної хімії НМУ імені О.О. Богомольця відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади (ВСО) з навчальної дисципліни «Медична біохімія» серед студентів з різних вузів України. Географія охопила всю Україну. Відгукнулись: Буковина, Полтава, Вінниця, Івано-Франківськ, Тернопіль, Ужгород, Дніпро, Запоріжжя, Харків, Одеса, Суми, Луганськ, Львів та Київські вузи.

Учасниками ІІ етапу ВСО стали 35 студентів, які є переможцями І етапу ВСО у своїх вищих навчальних закладах. Серед тих, хто представляли НМУ імені О.О. Богомольця у ІІ етапі ВСО – студентка II курсу медичного факультету №2 Фурман Анастасія та студентка II курсу медичного факультету №1 Красько Ірина.

Студентів – учасників ІІ етапу ВСО привітала завідувач кафедри біоорганічної та біологічної хімії НМУ, професор Людмила Володимирівна Гайова. Вона розповіла присутнім про історію кафедри, яка цього року буде відзначати 155-й ювілей  та побажала учасникам перемоги.

Олімпіада проводилася у два етапи, перший з яких передбачав виконання тестового завдання та ситуаційних задач, другий – практичний тур.

Журі оцінювали вирішення студентами завдань теоретичного та практичного спрямування. За підсумками ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Медична біохімія» переможцями стали:
Диплом І ступеня: Фурман Анастасія Олегівна, студентка II курсу медичного факультету №2 НМУ імені О.О. Богомольця;
Диплом ІІ ступеня: Демченко Олександр Станіславович, студент IV курсу Донецького національного медичного університету;

Диплом ІІІ ступеня: Кравець Ірина Сергіївна, студентка II курсу Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

Диплом ІІІ ступеня: Бабич Артем Сергійович, студент I курсу магістратури Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського  національного університету імені Тараса Шевченка;

Диплом ІV ступеня: Міщанчук Віктор Анатолійович, студент III курсу Державного вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України»;

Диплом V ступеня: Панченко Ольга Романівна, студентка II курсу Вищого навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет»;

Диплом VІ ступеня: Красько Ірина Миколаївна, студентка II курсу медичного факультету №1 НМУ імені О.О. Богомольця;

До речі, учасники олімпіади мали змогу не тільки працювати, але й відпочити. Змістовне дозвілля їм організували співробітник кафедри доц. Ольга Федорівна Мисник та студенти Сологуб Єгор (20гр.Мед. №4 (МС)), Базаров Мурат (21гр. Мед. №1), Хорошенюк Антон (8гр. Мед.№2)

Під час урочистого закриття Олімпіади всім учасникам ІІ етапу ВСО вручили сертифікати та привітали: проректор з наукової роботи, професор Тетяна Макарівна Черенько; директор Науково-дослідного інституту експериментальної та клінічної медицини, д.мед.н. професор Лариса Валентинівна Натрус; завідувач кафедри біоорганічної та біологічної хімії, д.мед.н., професор Людмила Володимирівна Гайова.

Людмила Володимирівна виразила слова подяки ректору Національного медичного університету Амосовій Катерині Миколаївні за можливість проведення та підтримку  в організації цього заходу; проректору з науково-педагогічної роботи та перспективи розвитку, професору Никитюку Олександру Андрійовичу та співробітникам адміністративно господарської частини.

Окрему вдячність завідувач кафедри висловила проректору з наукової роботи професору Тетяні Макарівні Черенько, Голові організаційного комітету доктору біологічних наук, професору, академіку НАН України Єльській Ганні Валентинівні; заступнику Голови журі, доктору медичних наук, професору, член-кореспонденту АМН України Міхньову Володимиру Анатолійовичу  та всім членам журі; членам апеляційної комісії за кропітку працю, зокрема, професору Великому Миколі Миколаєвичу, доц. Компанієць Ірині Володимирівній, доц. Скоробогатовій Зої Михайлівні. Прозвучали слова вдячливості і на адресу спонсорів: Барсегяна Мушега Альбертовича та Асцотряна Арташеса.

Тож вітаємо переможців олімпіади і бажаємо подальших успішних кроків на шляху професійного та кар’єрного зростання!

1

2

3

5

6

7

8

7

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

І ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З МЕДИЧНОЇ БІОХІМІЇ

22 лютого 2017 року на кафедрі біоорганічної та біологічної хімії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади (ВСО) з навчальної дисципліни «Медична біохімія».

Олімпіада відбулася відповідно до наказу МОН України від 09.12.2016 року №1495 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2016/2017 навчальному році»

Програма І етапу ВСО включала тестування та вирішення ситуаційних задач.

Переможцями І етапу ВСО з дисципліни «Медична біохімія» стали:

Фурман Анастасія – студентка ІІ курсу медичного факультету №2 (І місце);

Красько Ірина – студентка ІІ курсу медичного факультету №1 (ІІ місце),

Деркач Сергій – студент ІІ курсу медичного факультету №1 (ІІІ місце),

Новіцька Юлія – студентка  ІІ курсу медичного факультету №1 (ІІІ місце).

Команда призерів І етапу ВСО з навчальної дисципліни «Медична біохімія» представлятиме НМУ імені О.О. Богомольця на ІІ етапі ВСО 13-14 квітня 2017 року на базі кафедри.

Кафедра біоорганічної та біологічної хімії

20170222_161215

20170222_161256

20170222_161309

20170222_161440

20170222_161445

20170222_164035