НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВИЙШОВ ДРУКОМ ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК “ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА НА МІСЦІ ПОДІЇ”

27.04.2020

Завідувач кафедри МНС та ТМ, професор А.М. Гринзовський у творчій співпраці з фахівцями Інституту державного управління у сфері цивільного захисту ДСНС України та ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» підготовив та видав практичний посібник «Домедична допомога на місці події».

 

У посібнику розглянуто основні методики надання домедичної допомоги при виникненні різних невідкладних станів і травматичних пошкоджень, надано актуальну інформацію щодо основного оснащення, яке використовується для надання домедичної допомоги, наведено загальні правила та нормативно-правове обґрунтування процесу навчання з надання домедичної допомоги.

Підручник пропонує алгоритми вирішення ситуаційних задач з домедичної допомоги на місці події для навчання різних слухачів, зокрема й рятувальників ДСНС України.

Практичний посібник адаптовано до змісту навчальної програми II рівня підготовки з надання домедичної допомоги, розробленої на основі навчально-тренувальної програми «Перший на місці події». Водночас його можуть використовувати у роботі викладачі та слухачі інших навчальних закладів, керівний склад цивільного захисту міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, – усі ті, хто працює у сфері цивільного захисту.

Використання його у навчальному процесі допоможе краще засвоїти матеріал та підготуватися до занять студентам україномовної форми навчання. Посібник видано на замовлення Департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Він містить безліч яскравих ілюстрацій, ситуаційних задач та банк тестів, що може використовуватися для контролю підготовки студентів, курсантів та слухачів при проведенні навчання, зокрема й дистанційного.

 

        Прес-центр за матеріалами кафедри МНС та ТМ