НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВСТУПНА КАМПАНІЯ: «ВСЕ ЗГІДНО З ГРАФІКОМ, НЕСПОДІВАНОК НЕМАЄ»

15.07.2019

На думку відповідального секретаря приймальної комісії НМУ імені О.О.Богомольця Максима Тарасенка, перебіг цьогорічної вступної кампанії цілком прогнозований. Станом на 13.00 13 липня 2019 року подано 3500 заяв на різні факультети НМУ. При цьому зареєстровано 2776 осіб. Якщо брати бюджетників, то конкурсна ситуація спостерігається по всіх спеціальностях. Виняток – факультет підготовки лікарів для Збройних Сил України (чоловіки). Тут є певні особливості щодо подачі документів, які дещо уповільнюють процес. Що ж до контрактної форми навчання, то конкурсна ситуація поступово встановлюється і тут. Трохи «не дотягують» поки що спеціальності «Медицина», «Педіатрія» і «Стоматологія» (1 курс) і «Стоматологія» і «Педіатрія» (2 курс). За квотою-1 подано 20 заяв на 88 місць.

В одній із попередніх подач ми розповідали про консультативний центр щодо допомоги у заповненні електронних заяв, розташований у фізико-хімічному корпусі НМУ. На жаль, дехто зробив з нашої інформації висновок, що індивідуальну електронну заяву легше і простіше написати саме тут. Але це не так. Призначення електронної форми в тому і полягає, щоб її здійснювати в домашніх умовах, за допомогою персонального комп’ютера. Згадуваний консультативний центр лише коригує заяву, допомагає виявити і виправити наявні помилки і неточності.

А їх, як стверджує М.Тарасенко, вистачає. Наприклад, абітурієнти неправильно самотужки визначають середній бал атестату (існує спеціальна методика), завантажують фото замість того чи іншого документу тощо.

Загалом з початку вступної кампанії відмовлено 303 особам. Типова помилка – недостатня кількість балів з профільних дисциплін ЗНО (в умовах вступу ці цифри вказано, треба тільки уважно їх читати). Часто помилково подають заяву на ФПЛ ЗСУ, вважаючи, що тут є форма навчання за контрактом, але це не так. Є й інші помилки і неточності.

У понеділок, 15 липня, на всіх пунктах розпочалася робота, що стає вже звичною. Досить багатолюдно біля кроку №2, де укладаються договори на контрактну форму навчання. Тетяна Соболь з Володимирецького району на Рівненщині закінчила Рівненську медичну академію (донедавна – коледж), хоче навчатися на заочному відділенні фармацевтичного факультету НМУ. Крім усього у столичному ВНЗ її, як і багатьох інших, задовольняє показник «якість освіти – ціна». Такої ж думки й житомирянки Катерина Бабіна і Катерина Войналович, випускниці Житомирського базового фармацевтичного коледжу.

Ще в суботу почали здавати документи іноземці – випускники підготовчого факультету НМУ. Абдул Басіт Музаффар Хусейн родом з міста Мумбаї (Індія). Він успішно закінчив ПФ, при цьому почав освоювати українську мову.

Зранку могло скластися враження, що понеділок в НМУ – день «дівочий». Але поступово до кроків №№1 і 2 підтягуються і хлопці. Богдан Мазур з міста Хмельницького, закінчивши місцевий медичний коледж, подає документи на спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія». Що ж, побажаємо йому та іншим успішного вступу.

Прес-центр