НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

21.10.2019

20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Важливість і актуальність цієї проблеми пояснює той факт, що рак молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок. Щороку від цієї недуги у світі помирає близько півмільйона осіб. І це не тільки жінки. Минулого року діагноз «рак молочної залози» почули 14057 українських жінок і 113 чоловіків. Померло за цей же період 5774 жінки і 49 чоловіків. Це означає, що близько 110 українців помирає від раку грудей щотижня!

Особливу тривогу викликає те, що кожній четвертій жінці ставиться відповідний діагноз уже на ІІІ-IV стадіях, коли лікування значно ускладнюється або є неефективним. Якщо на І стадії відсоток тих, хто видужав, становить 98, то на ІІ – вже 80, а на ІІІ – лише 50.

Головною причиною високої смертності від раку грудей фахівці називають пізню діагностику і радять раз на рік робити УЗД, а після 40 років раз на рік відвідувати мамолога. Крім того, за даними ВООЗ, 21 відсоток смертей від раку молочної залози спричиняє вживання алкоголю та тютюну, надмірна вага й ожиріння, фізична інертність. Тому з метою профілактики смертельно небезпечної хвороби важливо вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок, приділяти увагу заняттям спорту і просто більше рухатися. Не буде великим відкриттям і констатація того факту, що рак молочної залози відчутно «помолодшав». Тому дотримуватися вищезазначених простих і доступних рекомендацій треба не у «віддаленій перспективі», а вже зараз.

 

Прес-центр