НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВРУ УХВАЛИЛА В ЦІЛОМУ ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

14.07.2020

Документ, ухвалений в цілому Верховною Радою України 3 липня 2020 року, набере чинності наступного дня, після його опублікування. Поки що він прийнятий, але не опублікований. Закон створює законодавчі підстави для забезпечення освітнього процесу з підготовки кадрів у сфері охорони здоров’я шляхом визначення на рівні закону права надання медичної допомоги пацієнтам закладів охорони здоров’я науково-педагогічними працівникам закладів вищої (післядипломної) освіти, за умови, що вони мають сертифікат лікаря-спеціаліста, а також поширити це право на лікарів-інтернів.

Дуже важливо щоб цей закон якомога скоріше набрав чинності тому, що зараз у лікарнях не вистачає кваліфікованих спеціалістів, а усі сили українських медиків кинуті на боротьбу з пандемією коронавірусу COVID-19. Як зазначається у матеріалі журналістів телеканалу ICTV, сьогодні в Україні вісім тисяч високопрофесійних викладачів вищих медичних закладів освіти не мають права надавати лікарську допомогу. Прийнятий закон має на меті врегулювати цю ситуацію. Про актуальність ухваленого документу йдеться у сюжеті програми новин «Факти» телеканалу ICTV за участю завідувача кафедри інфекційних хвороб, професора О.А. Голубовської.

 

Прес-центр