НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІЗИТ ФАХІВЦІВ КАРОЛІНСЬКОГО ІНСТИТУТУ

01.06.2016

30 травня 2016 року відбувся робочий візит фахівців Каролінського Інституту (Швеція) до НМУ імені О.О.Богомольця. Університет відвідали фахівці у галузі стоматології Андерс Густафссон – декан з науково-дослідної роботи Каролінського Інституту, професор кафедри одонтології; Коре Булін – кафедра стоматології Каролінського Інституту, Томмі Лінне – координатор проектів між НМУ та Каролінським Інститутом, член Європейського товариства дитячих нефрологів Шведської національної асоціації дитячих нефрологів і Шведського товариства нефрологів, професор кафедри здоров’я жінок і дітей Каролінського Інститут.

Під час візиту обговорювались питання науково-дослідної співпраці між університетами, а також академічної мобільності студентів. За участі фахівців, на базі Стоматологічного центру відбувся семінар на тему: «Стан здоров’я ротової порожнини та серцево-судинні захворювання» (“Oral Health and Cardiovascular Diseases”).

Семінар відкрила ректор НМУ імені О.О.Богомольця професор Катерина Амосова, яка наголосила на пріоритеті міжнародної співпраці, зокрема, з Каролінським Інститутом.

Участь в семінарі взяли: професорсько-викладацький склад кафедр стоматологічного факультету, студенти-стоматологи, студенти-медики, інтерни, актив СНТ імені О.А. Киселя, співробітники науково-дослідної частини НМУ.

Презентації іноземних колег викликали жваву дискусію та неабияку зацікавленість в науковців НМУ. Особливо в напрямку досліджень хвороб органів ротової порожнини та їх зв’язку з розвитком серцево-судинної патології. Були представлені доповіді: А. Гюстафссон “Ротове здоров’я та серцево-судинні захворювання”, К. Булін “Зуб – серцево-судинне значення. Результати шведського дослідження” (Каролінський Інститут); А.В. Борисенко, Ю.Г. Коленко “Обгрунтування лікування генералізованого пародонтиту у хворих на есенціальну гіпертензію” (НМУ), Г.Ф. Білоклицька, О.В. Копчак “Роль антитіл до білків теплового шоку в патогенезі генералізованого пародонтиту у пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями” (КМАПО). В цих презентаціях було показано зв’язок між хворобами періодонта та серцево-судинним хворобами, підвищений ризик табакокуріння у пацієнтів, а також наявності інших супутніх хвороб, зокрема цукрового діабету.

Окрім того, сторони обговорили питання лікування пацієнтів, важливості міждисциплінарного підходу до профілактики та надання медичної допомоги.

В рамках візиту шведські колеги також відвідали Стоматологічний медичний центр університету та відділення щелепно-лицьової хірургії Київської обласної лікарні – клінічної бази кафедри стоматології післядипломної освіти НМУ імені О.О.Богомольця.

Прес-центр