НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ ВІРТУАЛЬНИЙ СИМПОЗІУМ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ АНАТОМІЇ

16.10.2020

15 жовтня 2020 року у Всесвітній день анатомії співробітники кафедр гістології та ембріології, а також Описової та клінічної анатомії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця взяли участь у 1-му Міжнародному Віртуальному Симпозіумі, присвяченому Всесвітньому дню анатомії!

У 2019 році на конгресі Міжнародної Федерації Асоціацій Анатомів (IFAA), Україну в якій представляє професор кафедри гістології та ембріології НМУ Л.М. Сокуренко, було прийнято рішення про щорічне відзначення Всесвітнього дня анатомії 15 жовтня. Цей день приурочено до дня смерті у 1654 році засновника сучасної анатомії людини – Андреа Везалія.

Під час симпозіуму було представлено дві основні доповіді — COVID-19 та анатомія: загрози подальшого процвітання анатомії як гуманістичної і дослідницької дисципліни (Гарет Джонс, Університет Отаго, Нова Зеландія) та Віртуальна анатомічна лабораторія: створення та впровадження під час пандемії COVID-19 (Клаудіа Кребс, Університет Британської Колумбії, Канада).

Після лекцій та їх обговорення прошов жвавий дискусійний форум щодо можливостей та проблем анатомічної освіти, в якому взяли участь усі бажаючі учасники з різних куточків світу, в тому числі, – президент Наукового товариства АГЕТ України, завідувач кафедри гістології та ембріології, професор Ю.Б.Чайковський.

За словами президента IFAA, професорки Беверлі Крамер, “незважаючи на те, що 2020 рік був важким та складним роком для всіх, анатоми вирішують проблеми та продовжують ґрунтовну підготовку студентів і проведення інноваційних досліджень у складних обставинах”.

Бажаємо успіхів усім анатомам, гістологам та топографоанатомам!

 

Прес-центр за матеріалами кафедри гістології та ембріології