НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДБУВСЯ КОНТАКТНИЙ СЕМІНАР ЕРАЗМУС+ ДЛЯ КРАЇН СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

12.12.2016

28-29 листопада 2016 р. в Києві відбувся Контактний семінар Еразмус+ для країн Східного партнерства, організований генеральним директоратом з питань освіти та культури Європейської комісії.

Мета заходу – надати можливість представникам ВНЗ країн ЄС та країн Східного партнерства (до яких належить, зокрема, Україна) зустрітися, знайти потенційних партнерів для спільної участі в освітньо-наукових проектах під егідою програми Еразмуc+, обговорити напрямки можливої співпраці.

У Контактному семінарі взяли участь понад 250 учасників, серед яких були представники Єврокомісії, вишів з країн ЄС та країн-партнерів, Національних агенцій та Національних Еразмус+ офісів. Від НМУ участь у заході взяла начальник відділу міжнародних зв’язків, к.філол.н Ганна Малунова.

Розпочався контактний семінар з виступу Х’юга Мінгареллі, голови місії Європейського Союзу в Україні, у якому він привітав учасників та окреслив ключові напрями співпраці. Володимир Ковтунець, перший заступник Міністра освіти і науки України, розповів про пріоритети для співпраці ВНЗ та зробив огляд можливостей участі українських вишів у програмах, що фінансуються ЄС, таких як Tempus, Erasmus Mundus, Jean Monnet та Erasmus+.

Також, під час пленарного засідання, генеральний директор з питань освіти і культури (Європейська Комісія) Клер Морель презентувала усі міжнародні напрямки програми Еразмус+, окремо зупинившись на міжнародній кредитній мобільності.

Далі, згідно з програмою заходу, були організовані так звані networking sessions – сесії, під час яких усі учасники мали змогу познайомитися з потенційними партнерами, розповісти про установи, які вони представляють, та окреслити сфери інтересу для подальшої співпраці. Для полегшення процесу пошуку партнера всі учасники були поділені на 4 групи відповідно до галузі: 1) гуманітарні та соціальні науки, 2) науки про життя, 3) фізика та інженерія, 4) математика та комп’ютерні науки.

Крім того, для учасників семінару представниками генерального директорату з питань освіти і культури Європейської Комісії були проведені 3 майстер-класи, котрі стосувалися питань участі в проектах з міжнародної кредитної мобільності та особливостей і труднощів в їх імплементації. Зокрема, були розглянуті та обговорені питання визнання кредитів студентів рідним ВНЗ після повернення з програми мобільності, підготовки і подачі аплікаційної форми, процедури відбору, підготовки і підписання міжінститутційних угод тощо.

Контактний семінар Еразмус+ для країн Східного партнерства надав можливість учасникам значно розширити свою мережу партнерів, знайти однодумців, поділитися досвідом, а також спільно обговорити особливості реалізації проектів з міжнародної кредитної мобільності.

Відділ міжнародних зв’язків