НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ОНЛАЙН-ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ-СЕМІНАРУ «ПРОБЛЕМИ ФІЗИКИ ЖИВОГО ТА БІОЕТИКИ»

04.03.2021

Черговий захід на медико-етичну тему  «Останній лист студента-медика Іллі Мамонтова. м. Харбін, 14 січня 1911 року» провела в онлайн-форматі школа-семінар «Проблеми  фізики живого та біоетики». У заході взяли участь студенти-медики першого курсу НМУ. Модератором та лектором заходу був науковий керівник школи-семінару з фізики живого та біоетики, доцент Анатолій  Єгоренков. Активну участь в обговоренні теми взяв доцент Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика  Борис Остапенко.

Основною темою засідання був медико-етичний аналіз  подій 1910-1911 років, пов’язаних із експедицією під керівництвом видатного українського  вченого-бактеріолога та епідеміолога  Д. К. Заболотного для боротьби з епідемією легеневою чуми в Маньчжурії. Історія студента-медика Іллі Мамонтова, який був у складі цієї експедиції, надихає сучасних студентів на глибоке осмислення етичних аспектів професійної діяльності лікаря. У листі до матері, що написав Ілля Мамонтов  у далекому Харбіні за декілька годин до своєї смерті, є такі рядки (текст листа наведено в книзі «Подорож у минуле медицини» відомого українського історика медицини О. А. Грандо): «…Треба вірити, що все недаремно і люди доб’ються, хоч би і шляхом багатьох страждань, справжнього людського існування на землі, такого прекрасного, що за одне уявлення про нього можна віддати все, що є особистого, і саме життя…».

Актуалізація роздумів студентів-медиків про те, що медицина як раніше, так і сьогодні  є не тільки «медичною послугою», але й «служінням людям»  є головним результатом проведеного заходу.

 

Прес-центр за матеріалами школи-семінару «Проблеми  фізики живого та біоетики»