НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ “ВНУТРІШНІ ХВОРОБИ. ПІДРУЧНИК, ЗАСНОВАНИЙ НА ПРИНЦИПАХ ДОКАЗОВОЇ МЕДИЦИНИ 2018/2019”

17.04.2019

У Національній науковій медичній бібліотеці України 16 квітня 2019 року презентовано книгу “Внутрішні хвороби. Підручник, заснований на принципах доказової медицини 2018/2019”. Її представили українські вчені-медики на чолі з професором Анатолієм Свінціцьким.

Із вступним словом до присутніх звернулася генеральний директор ННМБУ Аурелія Відьма, яка привітала всіх з появою підручника і надала слово професору Анатолію Свінціцькому. Він, посилаючись на висловлювання письменника, лікаря за освітою, Джузеппе Д’Аґата зауважив, що поки в усіх куточках світу пацієнтів із однаковим діагнозом не лікуватимуть однаково, про медицину всерйоз не може бути мови. Анатолій Станіславович зауважив, що досягти цього і покликана “Інтерна Щекліка” – книга, адаптований україномовний варіант якої було презентовано у Національній науковій медичній бібліотеці України. Першим редактором підручника був відомий польський лікар, професор Ягеллонського університету в Кракові Анджей Щеклік. “Переклад і адаптація до українських реалій досвіду понад 500 медиків-учених Польщі, країн Європи і Північної Америки, виявилася справою непростою”, – зазначив професор А. Свінціцький, віддавши належне копіткій праці редакторів-консультантів – відомих вітчизняних вчених-медиків.

Завідувач кафедри паліативної і хоспісної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика Анатолій Царенко згадав про те, що багато суперечок точилося навколо окремих термінів, формулювань, хоча, врешті-решт, спільна праця увінчалася успіхом.

Завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології НМУ імені О.О. Богомольця Володимир Широбоков вважає, що підручник особливо корисний для працівників первинної ланки медицини, зокрема, для сімейних лікарів, фельдшерів сільських амбулаторій тощо.

Директор Інституту екогігієни і токсикології імені Л.І. Медведя Микола Проданчук висловив побажання у перспективі розширити розділ “Отруєння” у зв’язку з подіями останніх років, зокрема появою “Новачка”.

Надали слово й керівникові проекту, редакторові видавництва “Практична медицина” (Краків) Александрі Кубєц. Вона говорила про доступність підручника в Україні, наголосивши на тому, що існує електронний варіант книги, обсяг якої налічує понад 1600 сторінок, тому цілком реально буде знайти потрібну тему навіть за допомогою мобільного зв’язку.

Прес-центр