НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДБУЛАСЯ ІІ ГРАНТОВА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ

02.06.2016

31 травня 2016 року відбулася ІІ Грантова конференція студентів НМУ імені О.О. Богомольця.

Журі конференції складалося із членів Науково-координаційної ради на чолі з проректором з наукової роботи, професором Т.М. Черенько і було представлено поважним суддівським колективом у складі академіка НАН та НАМН України, завідувача кафедри хірургії №3, професора П.Д. Фоміна, академіка НАМН України, завідувача кафедри педіатрії №4, професора В.Г. Майданника, член-кореспондента НАМН України, завідувача кафедри гістології та ембріології, професора Ю.Б. Чайковського, завідувача кафедри стоматології післядипломної освіти, професора М.Ю. Антоненко, завідувача кафедри ортопедії та травматології,  професора О.А. Бур’янова, завідувача кафедра клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики, професором А.І. Курченка, завідувача кафедри топографічної анатомії та оперативної хірургії, професора В.А. Черняка, проректора з міжнародних зав’язків, професора О.В. Ліновицької, директора Стоматологічного медичного центру НМУ професора А.В. Копчака, директора Науково-дослідного Інституту експериментальної та клінічної медицини, професора Л.В. Натрус. в.о. начальника науково-дослідної частини А.В. Дінця.

Конференцію відкрила проректор з наукової роботи, професор Т.М. Черенько. У своїй промові вона наголосила на основних засадах Грантової конференції, привітала членів Науково-координаційної ради, переможців попередньої конференції, цьогорічних конкурсантів та слухачів і побажала всім плідної роботи.

Програма конференції розпочалася із виступів призерів І Грантової конференції студентів, (відбулася 27.05.2015), які представили свої звіти з виконаних протягом року дослідженнях. Першим доповів випускник НМУ імені О.О. Богомольця Михайло Колотило про проведення роботи за темою «Міоглобін як діагностичний критерій при патології периферичних нервів», після чого відповів на запитання членів журі та слухачів конференції і повідомив, що буде продовжувати працювати над цією темою надалі. Естафету виступів продовжила студентка 5 курсу медичного факультету №1 Соломія Семенів, яка представила результати роботи «Ефективність sleeve gastrecromy в лікуванні ожиріння із супутнім гіпотиреозом». Вона доповіла про статистичну достовірність отриманих результатів та важливість експериментальних досліджень щодо хірургічного лікування ожиріння. А також відповіла на запитання журі та подякувала за надану можливість виконати цю роботу. Останнім із минулорічних переможців доповідав студент 3 курсу медичного факультету №3 Ахмад Джума із звітом та результатами проведеного «Дослідження нейропротекторної дії ASIC блокатору №005 при літій-пілокарпіновій моделі епілепсії». По завершенню виступу А. Джума наголосив, що незважаючи на тривалий процес впровадження досліджуваного препарату у клінічну практику, в своєму дослідженні він з науковими керівниками змогли довести його ефективність in vivo.

Наступними програму конференції продовжили виступи конкурсантів ІІ Грантової конференції, які представили проекти своїх досліджень:
1.    Турук Леся Сергіївна, студентка 5 курсу медичного факультету №2, – «Визначення ефективності регенерації периферичного нерву після електричного зварювання епіневрію в експерименті на основі динаміки ЕНМГ показників»;
2.    Друзенко Максим Геннадійович, студент 4 курсу медичного факультету №3 – «Особливості впливу біоплівкоутворення на активність та хронізацію пієлонефриту у дітей та можливості корекції»;
3.    Горовцова Мар’яна Вікторівна, студентка 5 курсу медичного факультету №1, – «Властивості lcc-каналів ядерної мембрани кардіоміоцитів та їх роль у розвитку гіпертрофії міокарду».

По закінченню обговорення проектів, слово взяла проректор з наукової роботи, професор Т.М. Черенько, яка наголосила на важливості Грантової конференції для розвитку студентської науки, а також нагадала про необхідність дотримання всіх правил сучасної науки та постійного вдосконалення якості студентських досліджень. Після цього члени журі перейшли до оцінювання робіт, а учасники та гості Конференції мали можливість послухати надзвичайно цікаву лекцію професора Джефрі Андерсена (США) за темою «The impact of clinical trials and guidelines in advancing medical practice». Науковець розповів про основні засади проведення сучасних клінічних досліджень, їхню статистичну достовірність та перспективи подальшого розвитку доказової медицини.

Проректор з наукової роботи, професор Т.М. Черенько висловила щиру подяку професору Андерсену. Також, Тетяна Макарівна оголосила про необхідність ознайомлення членами Науково-координаційної ради з усіма матеріалами, що мали бути подані до організаційного комітету конкурсантами, в зв’язку з цим, про відтермінування визначення результатів конференції.

Конференцію завершила лекція заступника директора програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні Інни Бариш. Вона розповіла про можливості даної програми для студентів-медиків, відомих українців-випускників програми, основні вимоги до конкурсантів, правила та строки подачі документів, іспити, котрі потрібно скласти для участі в програмі. Студенти виявили високу зацікавленість представленим матеріалом та виразили вдячність лектору.

СНТ імені О.А. Киселя