НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

В УНІВЕРСИТЕТІ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ВІДОМИМ ЛІКАРЕМ ТА НАУКОВЦЕМ США – ВОЛОДИМИРОМ ЗЕЛЬМАНОМ

19.09.2017

18 вересня 2017 року в морфологічному корпусі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулася зустріч завідувача кафедри анестезіології Медичної школи імені Кека Університету Південної Каліфорнії (Лос-Анжелес) професора Володимира Зельмана з університетською спільнотою. На зустріч також завітали директор Інституту нейрохірургії імені А.П. Ромоданова, академік НАМН України Євгеній Педаченко та президент НАМН України, академік Віталій Цимбалюк.

Про гостя Університету – уродженця м. Сквири (Київська обл.), випускника Новосибірського медичного інституту, видатного лікаря Володимира Лазаровича Зельмана, розповіла ректор НМУ, професор Катерина Амосова у своєму вітальному слові. «Володимир Зельман – надзвичайна людина. У 1975 році він з усією сім’єю переїхав до США і одразу ж зарекомендував себе висококваліфікованим лікарем – фахівцем, підтвердив свій диплом та пройшов всі резидентури. Володимир Зельман – учасник програми Університету Південної Каліфорнії з інформаційних, біхевіоральних та нейронаук, номінант рейтингу «100 кращих лікарів Америки Тихоокеанського регіону», член багатьох товариств та асоціацій США і патріот своєї країни. Я мала честь бути гостею Володимира Лазаровича в Медичній школі Університету Південної Каліфорнії, отримала незабутні враження і ми стараємось зараз максимально імплементувати тут все, що бачили в Медичній школі, щоб відкрити можливості нашим студентам отримати в стінах НМУ найкращу освіту», – сказала професор Катерина Амосова.

Професор Володимир Зельман прочитав 2 лекції – «Від медичної генетики до геномної медицини». Очима очевидців» та «Загадки і можливості людського мозку». У виступах гість поділився екскурсом медициною, яка протягом одного покоління змінилася; розповів про вивчення та дослідження генів; визначив сили прогресу медицини, який складається з комбінації технологій, дисциплін та індустрії, говорив про роль міжнародного співробітництва у науці та медицині. Розповів, що за останні роки зроблено величезний прорив у вивченні будови, функції та стану мозку, а також і хвороб мозку. Під час лекцій Володимир Зельман наголосив, що завжди пріоритетом у лікуванні повинні бути збереженні особисті якості і інтелект кожного пацієнта. Професор залишається прекрасним практиком, готовим у будь-яку мить прийти на допомогу. Врятувавши сотні людей, Володимир Лазарович уміє цінувати кожну хвилину життя. За своє професійне життя Володимир Зельман передав досвід понад п’ятистам молодим фахівцям.

Про любов до Батьківщини Володимира Зельмана розповів президент НАМН України, академік Віталій Цимбалюк. «Будучи уродженцем м.Сквири, професор Зельман зробив все, щоб Сквира стала відомою у всьому світі. В Сквирську центральну районну лікарню було завезено обладнання, а нещодавно на ремонт лікарні професор Зельман виділив 75 тисяч доларів, він також навчає лікарів – це найвищий патріотизм, коли людина не забуває про свою Батьківщину, а робить все, щоб її розвивати», – зауважив академік Віталій Цимбалюк.

Прес-центр