НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Урочисті збори з нагоди 172-го випуску лікарів і провізорів – випускників НМУ 2016 року

25.06.2016

24 червня 2016 року в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулися Урочисті збори з нагоди 172-го випуску лікарів і провізорів – випускників НМУ 2016 року.

На випускне свято завітали в.о. міністра Міністерства охорони здоров’я України Віктор Шафранський; президент НАМН України, академік Віталій Цимбалюк; голова Наглядової Ради університету, громадський діяч, посол України, професор Юрій Щербак; директор Інституту нейрохірургії імені А.П. Ромоданова, академік НАМН України Євгеній Педаченко; начальник Української військово-медичної академії, полковник медичної служби, професор Валерій Савицький; начальник Головного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» МО України, генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук; голова Громадської ради при МОЗ України Максим Іонов; заступник голови ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Сергій Кубанський, почесні академіки НАМН України, професори, декани, завідувачі кафедр, викладачі, батьки та гості.

 

Відкриваючи урочисті збори, ректор Університету, член-кореспондент НАМН України, професор Катерина Амосова зазначила, що випуск лікарів і провізорів – особлива подія в історії університету. «Сьогодні від Вас залежить найголовніше – здоров’я громадян України та якість надання медичної допомоги тим, хто її потребує. На Ваших плечах відбудова української медицини, забезпечення милосердного ставлення до пацієнтів, прославлення України за її межами. Ви – майбутнє покоління нової медичної еліти та надія українського суспільства на здоров’я нації», – йшлося у привітальному слові Катерини Амосової.

 

До випускників та присутніх з вітальним словом звернувся в.о. міністра Міністерства охорони здоров’я України Віктор Шафранський. «Для мене велика честь бути в стінах славетного медичного університету, який є лідером медичної науки та освіти нашої держави і мені дуже приємно бути серед Вас на церемонії випуску лікарів. Сьогодні НМУ імені О.О. Богомольця дає путівку у життя близько двом тисячам молодих лікарів. Користуючись нагодою, хочу щиро привітати Вас з доленосним етапом Вашого життя. Вже завтра Ви працюватимете в галузі охорони здоров’я та станете авторитетними фахівцями, які рухатимуть вперед нашу галузь. Переконаний, що базуючись на знаннях, які Ви отримали у славетному вузі під керівництвом Катерини Миколаївни, професорсько-викладацького складу Ви наберетесь досвіду, радітимете успіхам, вчитиметесь на помилках і щоб через певний проміжок часу, подякувавши викладачам, сказали : роки, які ми провели в університеті спрямували нас на все життя.», – наголосив Віктор Шафранський.

 

З випуском колег-лікарів також привітав голова Наглядової ради університету Юрій Щербак. Звертаючись до випускників, він наголосив на важливій місії, яку нестиме лікар протягом життя. «У Вас за плечами потужна база знань, багата історія університету, вісімдесят тисяч лікарів-випускників, які знали що таке війна і катастрофа і я щиро сподіваюсь, що Ви, як цвіт нашої нації, будете нести не лише високе звання Лікар, але й Українець. Саме Ви творитимете історію 21 століття України і від Вас залежить її майбутнє. Бажаю, щоб кожен з Вас мав щедру і щасливу долю, допомагав людям не лише ліками і операціями, але й щирим словом і добротою», – сказав Юрій Щербак.

 

Вітання випускникам Національного медичного університету 2016 року передала і голова Комітету ВР України з питань охорони здоров’я, професор Ольга Богомолець.

 

Цього року стіни рідної Альма Матер залишають 1676 лікарів і провізорів, з них 1478 вітчизняних студентів.

 

Випускниками 2016 року є і 198 іноземних громадян, які представляють 33 країни світу. Цього року вшосте відбувається випуск студентів англомовного відділення – сьогодні це 52 вихованця університету з 11 країн світу.

Дипломи з відзнаками у 47 випускників університету.

За традицією, в урочистий день випускники університету виголосили клятву Лікаря України.

Присутні та випускники також вшанували пам’ять Героя України, студента медичного факультету №3, Володимира Юричка та поклали квіти до Меморіалу викладачам та студентам, загиблим під час війни 1939-1945 років і Пам’ятної стели Героям Небесної Сотні.

Найкращих випускників цього року занесено до Золотої Книги пошани Університету.

Випускників попереду чекають самостійні рішення та відповідальні вчинки, адже від їхнього вміння, терпіння, щирості та самовідданості залежить життя і здоров’я людей.

Адміністрація та колектив Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вітають випускників 2016 року та впевнені, що почуття високої відповідальності стануть запорукою їхніх професійних здобутків і зміцнення здоров’я українського народу.

 

Прес-центр