НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УКРАЇНСЬКО-БРАЗИЛЬСЬКА СПІВПРАЦЯ У СФЕРІ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ХІРУРГІЇ

22.02.2016

15 лютого 2016 року на базі кафедри хірургічної стоматології та щелепно лицевої хірургії дитячого віку Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (Дитяча клінічна лікарня №7 Печерського району міста Києва) відбулася презентація проекту «Посмішка України» (Smile Ukraine). 

Захід відбувся в рамках білатеральної угоди між Національним медичним університетом імені О. О. Богомольця, Університетом Ітауни й Університетом Сан Паулу (Бразилія). Проект спрямований на лікування пацієнтів із деформаціями щелепно лицевої ділянки і, зокрема, незрощенням піднебіння та верхньої губи. Фінансування проекту проходить за рахунок гранту від міжнародної благодійної організації Ротарі. 

Участь в презентації проекту взяли фахівці зі щелепно-лицевої хірургії, імплантологи та протезисти з Бразилії: Сауло Борхес, Серхіо Монтейро Ліма, Фернанда Бразіл даура Хорхе Боос, Тео Перес Колфераі, Паулу Хемерсон де Мораіш; голова Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Мартинчук; адміністрація НМУ імені О.О. Богомольця та співробітники кафедри хірургічної стоматології та щелепно лицевої хірургії дитячого віку; представники Ротарі Клубу Франції, Бразилії та України; адміністрація Дитячої клінічної лікарні №7. 

Метою реалізації проекту є ознайомлення українських лікарів, щелепно-лицевих хірургів з організацією та функціонуванням Реабілітаційного госпіталю щелепно-лицевих аномалій (Університет Сан Паулу, Бразилія) та поширення цього досвіду в Україні; підготовка фахівців з оперативних технік та прийомів з метою покращення якості та результатів операцій у дітей з незрощенням піднебіння та ортогнатичними порушеннями. Також проект «Посмішка України» спрямований на впровадження лицевого та цефалометричного аналізу в планування лікування та оцінку його результатів, ознайомлення з роботою документаційного центру лікарні в Бразилії та відкриття такого центру в Дитячій клінічній лікарні №7 м. Києва. 

В рамках співпраці передбачено створення системи підготовки студентів, лікарів, логопедів, стоматологів та ортодонтів з лікування та подальшої реабілітації пацієнтів з деформаціями щелепно-лицевої ділянки; сприяння співпраці між лікарями, стоматологами, соціальними працівниками, логопедами, психологами та різноманітними медичними закладами у процесі лікування дітей з незрощенням піднебіння; проведення базових та поглиблених курсів (теоретичних і практичних) щодо лікування незрощення піднебіння та ортогнатичної хірургії; проведення спільно із співробітниками кафедри хірургічної стоматології та щелепно лицевої хірургії дитячого віку НМУ операцій двох українських дівчат з серйозними порушеннями щелепно-лицевої ділянки.

Також 19 лютого 2016 року у конференц-залі Стоматологічного центру Національного медичного університету імені О.О. Богомольця лікарі з Бразилії прочитали лекції для викладачів, інтернів та студентів старших курсів стоматологічного факультету. Лектори розповідали про різновидів деформацій щелепно-лицевої ділянки, особливості їх діагностики та лікування, техніки оперування пацієнтів з такими деформаціями, новітні розробки в імплантології та протезуванні.

 

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця