НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УЧАСТЬ В РОБОТІ 9-ГО ЄВРОПЕЙСЬКОГО КОНГРЕСУ ПЕДІАТРІВ (М. ДУБЛІН, ІРЛАНДІЯ)

21.06.2019

Співробітники кафедри педіатрії №2 взяли участь у роботі 9-го Європейського конгресу педіатрів Europaediatrics-2019 (м. Дублін, Ірландія). Цей форум, який проводиться що два роки Європейською педіатричною Асоціацією та Союзом Національних Європейських педіатричних спільнот і Асоціацій (EPA/UNEPSA), став доброю традицією, яка об’єднує педіатрів і фахівців з охорони здоров’я дітей з усієї Європи та інших континентів. Цьогорічний конгрес з 13 по 15 червня проходив у знаменитому конференц-центрі Дубліна, недалеко від Королівського коледжу лікарів Ірландії, заснованого в 1654 році, де працює багато відомих учених-медиків і лауреатів Нобелівської премії.

У фокусі уваги Конгресу були найважливіші глобальні цілі сталого розвитку людства до 2030 року, визначені Організацією Об’єднаних націй, – гарне здоров’я та чисте довкілля. Саме на реалізації цих завдань і наголошувала професор Елен Крашел – президент Europaediatrics-2019, вказуючи на необхідність удосконалення медичної допомоги дітям Європи та світу, особливо дітям мігрантів, поліпшення якості їхнього життя та захисту їхніх прав на високоякісну охорону здоров´я.

У найбільшому європейському педіатричному форумі разом  із понад тисячею представників більшості країн світу взяла участь делегація Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (член-кореспондент НАМН України, професор О.П.Волосовець, професор С.П.Кривопустов, доцент В.Є.Хоменко). Було репрезентовано 4 доповіді з актуальних питань стану здоров’я дітей нашої держави у постчорнобильську еру, зокрема патології органів дихання.

Загальною темою Конгресу стало гасло «Профілактика і терапевтичні інновації в управлінні здоров´ям дитини». Як наголосила керівник Наукового комітету конгресу Хіларі Хей , «мета сучасної педіатрії полягає в тому, щоб запобігти хворобам та розвитку інвалідності за допомогою ефективної первинної, вторинної та третинної профілактики; а там, де профілактика не можлива, забезпечити сучасне лікування на основі принципів доказової медицини та оптимізацію здоров’я і благополуччя дитини та її родини».

9-й Європейський конгрес педіатрів у Дубліні пройшов на високому рівні та став тим відкритим простором знань у медицині дитинства, що сприятиме інтеграції Європейської педіатричної науки, освіти і практики.