НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

У НАЦІОНАЛЬНОМУ МЕДИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ “ДОЛЕНОСНА” ДЛЯ УКРАЇНИ НЕДІЛЯ ВИЯВИЛАСЬ НАПРУЖЕНИМ РОБОЧИМ ДНЕМ. ПРИНАЙМНІ, ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ, ВИКЛАДАЧІВ І ЧЛЕНІВ ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІ

22.07.2019

Йдеться про вступні іспити – з фізики, математики і ліплення, – які проходили у трьох аудиторіях морфологічного корпусу НМУ саме 21 липня 2019 року.

Щодо фізики і математики, то ці іспити (на вибір!) були останніми для тієї категорії абітурієнтів, які свого часу з поважних причин не склали ЗНО і дістали можливість скласти потрібні дисципліни у стінах НМУ. До цього вони вже подолали два етапи – хімію або біологію (також на вибір) і українську мову, чи, правильніше буде сказати, філологію. І от тепер проректор з науково-педагогічної і лікувальної роботи НМУ, професор О.М.Науменко і голова екзаменаційної комісії з фізики та метематики, завідувач кафедри МНУ, професор О.В.Чалий звертаються до юнаків та дівчат з побажанням успіху на заключному для них етапі вступної кампанії. Олександр Васильович, крім цього, докладно розповів про порядок складання іспиту, спочатку “математикам”, а потім, перейшовши до іншої аудиторії, – “фізикам”.

У вестибюлі першого поверху морфологічного корпусу НМУ зранку було велелюдно. І це при тому, що прийому документів цього дня не було. Зате мав ось-ось розпочатися творчий іспит з ліплення для вступу до Медичного коледжу НМУ імені О.О.Богомольця на спеціальність “Зубний технік”. Майже сотню абітурієнтів у дві зміни по черзі запускали до аудиторії, де на робочих столах уже біліли спеціальні підкладки. Залишалося видати “скульпторам” зуби-зразки і зовсім не іграшковий скульптурний пластилін.

Перед тим, як зануритись в роботу – аж ніяк не просту! – вступники вислухали щире привітання проректора з науково-педагогічної і виховної роботи НМУ, професора О.А.Канюри, який, будучи сам за фахом стоматологом, мав що сказати присутнім. На практичному іспиті були присутні голова фахової комісії з оцінки результатів творчого конкурсу, декан стоматологічного факультету НМУ, професор Н.В.Біденко, директор Медичного коледжу НМУ О.О.Циж, методист Т.М.Касян, зубні техніки – екзаменатори і викладачі коледжу М.А.Довгий та І.М.Нагорна.

“Критерії оцінки ліпки, – зазначила Наталія Василівна, – фактично ті самі, що і при вступі на скульптурний факультет художньої академії. Вступникам надається предмет, в даному разі муляж зуба, з якого треба виліпити точну копію. Що точнішою вийде копія, то вищою буде оцінка. Бажаючих вступити до коледжу НМУ традиційно багато”.

Про значимість іспиту свідчив і той факт, що батьків і просто “вболівальників”, які юрмилися біля дверей аудиторії, довелося попросити звільнити вестибюль. В інтересах вступників, між іншим. Адже їм треба зосередитись і мобілізувати все своє вміння.

Як ми вже зазначали, прийому документів в неділю не було. Зате субота, 20 липня, як зазначив відповідальний секретар приймальної комісії НМУ Максим Тарасенко, видалась досить “урожайною”. На 13.00 20 липня 2019 року подано 6360 заяв від 4990 осіб. Нагадуємо, понеділок, 22 липня до 18.00 – останній день подачі електронних заяв і документів.

 

Прес-центр