НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЦЬОГО РОКУ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ СТАВ ГОСПОДАРЕМ ЩОРІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ

21.11.2019

21 листопада у морфологічному корпусі НМУ імені О.О. Богомольця розпочала роботу щорічна дводенна конференція Української бібліотечної асоціації «Інша бібліотека – вийти за межі».

Господарем цього важливого заходу НМУ імені О.О. Богомольця став невипадково. Як зазначив у своєму вітальному слові перший проректор з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професор Ю.Л.Кучин, у нашому навчальному закладі, одному з найстаріших в Україні, як ніде, розуміють значення бібліотеки в системі вищої освіти. Це фундамент, без якого Університет – просто місце проведення лекцій і занять. Знаменно і те, сказав Юрій Леонідович, – що відкриття конференції припадає на загальнонаціональний День гідності і свободи, який, за своїм духом, передбачає революційні зміни, які, з огляду на сучасні тенденції розвитку людської цивілізації, явно назріли в бібліотечній справі. На церемонії відкриття конференції були також присутні проректор з науково-педагогічної і лікувальної роботи, професор О.М.Науменко і проректор з науково-педагогічної і виховної роботи, професор О.А.Канюра.

Делегатів конференції – представників різних регіонів України – привітала генеральний директор Директорату державної мовної політики Міністерства культури України Л.С.Нікіфоренко.

Директор Бібліотеки НМУ імені О.О.Богомольця Л.В.Папуша нагадала присутнім, що очолюваний нею підрозділ Університету є активним колективним членом УБА. Для бібліотекарів славетного медичного навчального закладу велика честь бути господарями конференції. Л.В.Папуша висловила подяку керівництву НМУ за турботу і підтримку в усіх починаннях, а також за сприяння в організації конференції.

Пленарне засідання розпочала директор Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», президент ВГО УБА О.М.Бруй доповіддю «Вийти за межі, знайти себе: реалізація стратегії Української бібліотечної асоціації та реформування бібліотечної справи в Україні».

Інформаційні та комунікаційні технології надають нових обрисів суспільним відносинам, розмивають сталі кордони і трансформують уявлення щодо ефективності функціонування різних соціальних інститутів. Бібліотека – соціальний інститут, діяльність якого напряму пов’язана з інформацією та знаннями. Чи змінюється її роль у нових умовах глобалізованого світу? Які моделі бібліотечної діяльності дадуть змогу адаптувати бібліотеку до суспільних новацій, зберігаючи її сутність і суспільне значення?

Результатом дискусійної сесії має стати визначення ключових характеристик сучасної бібліотеки, розробка візуальної проекції моделі бібліотечної діяльності.

У перший день конференції УБА відомий український політик В’ячеслав Кириленко презентував книгу «Три розмови про Україну».

Конференція продовжує роботу.

 

Прес-центр