НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ТРЕНІНГ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ В РАМКАХ КУРСУ НАВЧАННЯ “СУЧАСНА ЛЕКЦІЯ”

26.12.2017

22 грудня 2017 року в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця, за участю ректора, член-кореспондента НАМН України, професора Катерини Амосової, відбувся черговий тренінг для викладачів «Сучасна лекція».

Цикл навчання був присвячений підготовці і, найголовніше, читанню сучасної лекції. З аудиторією, яка складається з представників теоретичних та клінічних кафедр організатори тренінгу обговорювали актуальні питання, як зробити лекцію не просто цікавою, а такою, щоб студент брав активну участь у ній. Як розповів директор Інституту післядипломної освіти НМУ, професор Юрій Кучин, адміністрація та організатори тренінгу ставлять перед собою завдання – перевести слухача лекції з пасивного стану (того, що навчають) в активний стан (того, хто навчається). «Ми навчаємось вчити студента робити самостійні висновки з лекції, які допоможуть йому не лише в навчанні, але й у подальшій професійній практиці та житті. Під час тренінгу стараємось перевести лекцію у формат не надавання, а отримання нової сучасної інформації студентом, щоб він був вмотивований вивчати все нове та продовжив вдосконалення знань, вийшовши з лекції», – наголосив Юрій Кучин. Учасниками тренінгу були 30 викладачів кафедр. Серед навчальних цілей курсу – сформулювати поняття про лекцію, як інструмент навчання, вміти визначити сильні та слабкі сторони лекції, формулювати навчальні цілі лекції та контролювати їх досягнення, покращити навички створення слайдів у Power Point, планувати та застосовувати під час лекції різні форми інтеракції з аудиторією.

В рамках курсу ректор Університету, професор Катерина Амосова виступила з презентацією «Хто такі «міленіали» і як нам їх навчати медицині краще». Лектор розповіла про відмінності між поколіннями людей та особливостями їхнього навчання, які сьогодні кардинально відрізняють.

Лекція професора Юрія Кучина була присвячена питанням методів інтеракції з аудиторією. Юрій Леонідович не просто розказував, а демонстрував яким способом під час лекції можна залучити аудиторію до тієї інформації, яка надається. Також говорив проте, як зробити так, щоб аудиторія не спала, а навчалася, як правильно відповідати на запитання або що робити якщо аудиторія не ставить запитань, як підсумовувати і планувати структуру лекції, яка робить її інтерактивною, а навчання ефективним.

В малих групах на практичних заняттях викладачі кафедр проводили дискусії, та розгляд домашнього завдання, використовуючи матеріали мікролекцій, які самі ж підготували, а також проводили самооцінку і перехресну оцінку тих завдань. Викладачі створювали 3-5 хвилинні лекції, які мали б відповідати усім вимогам сучасної лекції та думали над тим як зробити лекцію кращою.

Прес-центр