НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СПІВРОБІТНИКИ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННІ СЕМІНАРУ «ДОПОМОГА У ВІДМОВІ ВІД КУРІННЯ В УКРАЇНІ: ПІДХОДИ, ВИКЛИКИ, ПЕРСПЕКТИВИ»

15.04.2019

11.04.2019 року відбувся Семінар «Допомога у відмові від куріння в Україні: підходи, виклики, перспективи», який було організовано у співпраці з Бюро ВООЗ в Україні, Центром громадського здоров’я МОЗ України та ГО «Центр громадянського представництва «Життя».

Учасниками семінару стали лікарі загальної практики-сімейної медицини, лікарі-інтерни, лікарі-наркологи, фахівці громадського здоров’я, медичні психологи з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Луцька, а також викладачі кафедр сімейної медицини, соціальної медицини та громадського здоров’я закладів вищої медичної освіти України. Від Національного медичного університету імені О.О. Богомольця в організації та проведенні заходу взяла участь завідувач кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я, професор Тетяна Грузєва. Учасниками семінару були також доцент кафедри загальної практики (сімейної медицини) Ярослава Корост і асистент цієї кафедри Леся Гетьман та лікарі-інтерни.

Вітальне слово від Всесвітньої організації охорони здоров’я проголосив Донбго Фу, фахівець з питань відмови від вживання тютюну відділу з підвищення кваліфікації департаменту з профілактики НІЗ (ВООЗ, Женева). Він також висвітлив Рекомендації ВООЗ та успішний досвід інших країн у наданні допомоги з відмови від куріння.

З доповіддю «Допомога у відмові від куріння як один із основних компонентів комплексу заходів MPOWER» виступила національний фахівець з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні Наталія Король.

Результати останніх опитувань щодо вживання тютюну в Україні охарактеризувала координатор спільного проекту ВООЗ, МОЗ та ГО «Життя» з питань відмови від куріння Катерина Римаренко.

Доповідь завідувача кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця, професора Тетяни Грузєвої стосувалася навчання медичних працівників наданню допомоги у відмові від куріння, сучасним проблемам та майбутнім перспективам. У ній було представлено аналіз навчальних програм підготовки фахівців охорони здоров’я з дисциплін, що стосуються даної тематики, окреслено існуючі проблеми, підходи до їх вирішення, висвітлено заходи, розроблені спільно з Бюро ВООЗ в Україні та МОЗ України, які спрямовані на підвищення знань, вмінь та компетентностей медичних працівників з питань допомоги у відмові від куріння.

Головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка охарактеризував надання допомоги у відмові від куріння на первинній ланці охорони здоров’я та навів сучасні стратегії реалізації цих завдань.

Також було представлено Національний професійний сервіс з надання допомоги у припиненні куріння та особливості психологічного консультування клієнтів цього сервісу.

Жваве обговорення учасниками семінару представлених доповідей та виступів дозволило визначити пріоритетні дії та першочергові заходи щодо скорочення вживання тютюну шляхом забезпечення надання якісної допомоги населенню у відмові від куріння.