НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ ЗАГАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ №2 ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДОПОВІДЬ НА 24 ВСЕСВІТНЬОМУ КОНГРЕСІ МІЖНАРОДНОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ХІРУРГІЇ ОЖИРІННЯ ТА МЕТАБОЛІЧНИХ РОЗЛАДІВ

11.09.2019

Під час роботи 24-го Всесвітнього конгресу Міжнародної федерації хірургії ожиріння та метаболічних розладів (IFSO), що з 3 по 7 вересня проходив у Мадриді (Іспанія), за результатами наукових досліджень, які здійснюються на кафедрі загальної хірургії №2, співробітники кафедри репрезентували доповідь. Цей конгрес традиційно об’єднує світових лідерів у галузі баріатричної хірургії задля їхнього подальшого навчання, наукової дискусії та співпраці у боротьбі з ожирінням.

Доповідь О.Ю.Іоффе, М.С.Кривопустова, Т.В.Тарасюк, Ю.П.Цюри і О.П.Стеценко стосувалася оцінки якості життя хворих на морбідне ожиріння, які мали двоетапне лікування. Відповідна підготовка хворих на першому етапі лікування дала можливість здійснення баріатричних втручань, переважно лапароскопічного шлункового шунтування, завдяки суттєвому зниженню операційно-анестезіологічного ризику. Згідно зі статистичним аналізом було показано покращення якості життя хворих з середнім індексом маси тіла 68.08 кг/м2 внаслідок запропонованого лікування. Роботу високо оцінили колеги. Вона викликала жваву наукову дискусію.

На урочистій церемонії Президент конгресу професор Aнтоніо Торрес та Президент IFSO професор Aльміно Рамос
привітали аспіранта кафедри Миколу Кривопустова з отриманням гранту IFSO для молодих вчених за найкращу роботу (науковий керівник – професор О.Ю. Іоффе)

Подальший прогрес в хірургії ожиріння та метаболічних розладів має важливу медико-соціальну значущість, і саме цьому напрямку присвячено сьогоденні дослідження науковців кафедри загальної хірургії №2.

Кафедра загальної хірургії №2,

Відділ міжнародних зв’язків