НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СПІВРОБІТНИК КАФЕДРИ ХІРУРГІЇ №4 ПРОЙШОВ НАВЧАННЯ В DAVOS СOURSE GI-SURGERY В ШВЕЙЦАРІЇ

21.08.2017

12-13 серпня 2017 року співробітник кафедри хірургії №4 Андрій Дінець PhD проходив навчання на курсах з хірургії Davos Сourse GI-Surgery (http://davoscourse.ch) в м. Базель (Швейцарія). Проведення курсу було здійснено в рамках 47-го Світового Конгресу Хірургії (WCS 2017) та за підтримки Фонду Світової Спілки Хірургів (ISS/SIC).

Davos Сourse GI-Surgery – це практичний курс післядипломної освіти, який було організовано в 1978 році. Протягом більш ніж 30 років цей курс є важливою частиною навчальної програми хірурга та визнаний більшістю європейських хірургічних товариств. Серед інших учасників курсу були хірурги з різних країн: Японії, США, Автралії, Польщі, Греції, Естонії, ПАР, Аргентини, Нігерії, Пакистану, В’єтнаму, Індії, Фіджи, Кенії, Непалу, Нігерії, Руанди, Великобританії, Сербії, України.

Програма Davos Сourse GI-Surgery має декілька рівнів підготовки: базовий, середній, поглиблений та включає відпрацювання хірургічних технік, тренінгу мініінвазивних втручань. Учасники були поділені на 2 групи, кожна з яких відпрацьовувала техніку відкритої хірургії та лапароскопічних втручань на органах свині. Робота під час занять проходила в парах, отже вирішувалось питання асистенції: кожен член пари асистував іншому по черзі. А. Дінець працював з хірургом з Пакистану Марією Анвер. Пари курсантів працювали під керівництвом ментора, А. Дінець працював під керівництвом Др. Марті Волтера (Швейцарія). Застосовувались мініінвазивні тренажери Synbone, оснащені сучасними інструментами, атравматичним шовним матеріалом, лінійним та циркулярним ендо-степлерами Covidien-Medtronic, відеоапаратурою Carl Storz.

Учасники курсу отримали навчально-методичну літературу по email за декілька тижнів до початку курсу; на початку кожного заняття відбувалась коротка лекція до 20 хв з відео-презентацію власне техніки виконання. Відео продовжували програвати на великому екрані і під час виконання завдання, що дозволяло уточнювати кожному учаснику той, чи інший момент операції.

Для відпрацювання техніки використовувались консервовані в формаліні шлунок та проксимальний відділ товстої кишка; препарат печінки з жовчним міхуром був свіже видалений. Були відпрацьовані наступні оперативні втручання: ентеро-ентероанастомоз кінець в кінець, кінець в бік; лапароскопічна холецистектомія, холедохоєюноанастомоз, фундоплікація, відкрита та лапароскопічна передня резекція прямої кишки, резекція шлунку по B1, B2; закриття порту.

Відпрацювання навичок є одним з важливих етапів підготовки хірурга, а також підвищення кваліфікації хірургів з досвідом. Щороку навчання на курсах Davos Сourse GI-Surgery бере більше 200 молодих хірургів з більш ніж 10 європейських країн. З часу започаткування навчання з хірургії пройшли більше 6000 хірургів з усієї Європи.

Кафедра хірургії №4