НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СЬОГОДНІ ПРАВОСЛАВНІ І ГРЕКО-КАТОЛИКИ ВІДЗНАЧАЮТЬ ОДНЕ З ГОЛОВНИХ СВЯТ – БЛАГОВІЩЕННЯ

07.04.2021

Благовіщення як свято має сталу дату – 7 квітня, віддалене рівно на 9 місяців від Різдва Христового. Воно належить до 12 основних свят, тобто наступних за значимістю після Великодня.

Діву Марію було видано заміж за 80-річного старця Йосипа. При цьому вона заявила, що хоче лишатися непорочною і присвятити решту життя Богові. Праведник Йосип повинен був оберігати непорочність Діви Марії.

7 квітня 1 року до Р.Х. до Марії явився Архангел Гаврило зі словами: «Радій, Маріє! Господь з тобою!». Він сповістив її, що їй випала честь народити Сина Божого. Марія здивувалась: «Як я можу народити, якщо я не була з чоловіком?». Янгол запевнив її, що на неї зійде Божа благодать і вона через 9 місяців народить Сина, який візьме на себе всі гріхи людства.

Богослови і релігієзнавці вважають, що саме від Благовіщення, тобто з моменту отримання Марією «благої вісті», починається історія Християнства як такого.

Цього дня можливе деяке послаблення великого посту – дозволяється вживати рибні страви і морепродукти. Варто утриматись від важкої фізичної праці, не шити, не плести, не стригтися. «Птах не в’є гніздечка, а дівчина не плете косу» – це саме про Благовіщення. Головне ж, треба відкинути все суєтне і минуще і замислитись над суттю цього дня, цього великого свята.

                                                                                                             

Прес-центр