НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ШКОЛА-СЕМІНАР «ПРОБЛЕМИ БІОЕТИКИ ТА ФІЗИКИ ЖИВОГО» ПРОВЕЛА ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ В ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ

07.04.2020

За останній тиждень, використовуючи  різні мережеві платформи, школа-семінар “Проблеми біоетики та фізики живого” провела два дистанційних засідання. Одне з них  було  на тему «Сучасний біоетичний та соціально-медичний вимір твору «Чума» Альберта Камю» (тема «А») , а друге –  «Медико-історичні та біоетичні аспекти роману О. Бєляєва “Голова професора Доуеля”  (тема «Б»).

У  засіданні взяли участь не тільки наші студенти,  але й запрошені експерти. Наприклад, до обговорення першої теми у дистанційному режимі долучився постійний учасник наших семінарів хірург, фахівець у галузі історії медицини, професор А. Вернер з Німеччини. Під час засідань студенти переглянули   кінофільми «Чума» (Франція, 1992 р.) та  «Заповіт професора Доуеля»(СРСР, 1984 р.), що  створило атмосферу особистого психологічного «занурення»  студентів  у проблематику обговорення. Одночасно такий формат наших засідань є  тренуванням дистанційних методів спілкування в системі «студент-викладач», що активно впроваджуються в НМУ імені О.О. Богомольця. Обговорення обох тем продовжується. Запрошуємо всіх зацікавлених студентів та викладачів взяти в ньому участь.

Пропонуємо такі запитання для продовження обговорення:

  • Які колізії виникають для особистості (лікаря або пересічного громадянина) та суспільства під час масових епідемій (тема А)?
  • Де межа між науковою доцільністю біомедичного експерименту та його моральністю (тема Б)?

Інформацію про попередні результати дистанційних семінарів можна побачити в коментарях фотозвітів на   youtube-каналі  школи-семінару:

https://www.youtube.com/watch?v=FJl6P5C6aDg&t=162s  (тема «А»);

https://www.youtube.com/watch?v=eO0Po-7Mfok (тема – «Б»).

 

Прес-центр за матеріалами школи-семінару «Проблеми біоетики та фізики живого»