НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПРОФЕСОР В.О. БЕНЮК: “НАВЧАЄМО ДИСТАНЦІЙНО, АЛЕ ЧЕКАЄМО СТУДЕНТІВ У КЛІНІЦІ”

22.04.2020

Цими днями ми відвідали Київський міський пологовий будинок № 3, де розташована кафедра  акушерства і гінекології №3, яку очолює професор В.О. Бенюк.  Василь Олексійович запропонував екскурсію кафедрою. Проходячи  коридорами, ми чули голоси викладачів та студентів, що доносилися з навчальних кімнат. Запитання, відповіді, активні дискусії. Коли ми обережно, з дотриманням тиші, відкривали двері, то у кожній з кімнат бачили біля комп’ютера лише одно викладача, який у режимі онлайн проводив практичне заняття. «Дуже сподіваємося, що студенти незабаром повернуться у свої аудиторії,- прокоментував професор В.О. Бенюк, – незважаючи на те, що ми були готові до дистанційного навчання і його елементи використовували в навчальному процесі задовго до карантину, ми хочемо бачити своїх студентів безпосередньо на  кафедрі, в клініці. Твердо переконаний, що в медицині має бути пряме спілкування викладача, студента та пацієнта. Ми добре розуміємо ситуацію, тому сприймаємо її як тимчасову і вимушену».

 

До розмови приєдналася професор О.А. Диндар, яка відповідає за навчальний процес на кафедрі, вона розповіла про те як педагогічний колектив працює в умовах карантину: «На кафедрі навчаються студенти четвертого і шостого курсів медичного факультету №2. Для кожної з цих категорій майбутніх медиків на платформі Neuron викладені лекції у вигляді презентацій, де показана етіологія, патогенез, класифікація захворювань репродуктивної системи жінок, сучасні алгоритми діагностики та лікування. У лекційних матеріалах представлено клінічні спостереження науковців кафедри, зокрема, результати лапароскопічних, гістероскопічних, кольпоскопічних та ультразвукових досліджень. Студенти під час дистанційного навчання використовують два варіанти робочих зошитів з кожної теми практичного заняття, в яких відображають результати вирішення тестових завдань, клінічних ситуаційних задач. Особливою популярністю у майбутніх медиків користуються кросворди на клінічну тематику. Під час їх вирішення необхідно проявити знання та фахову кмітливість. Особливо цінною навчальною  інформацією для студентів є відеофільми, створені працівниками кафедри на основі власної практичної діяльності».

Нещодавно відбувся підсумковий модульний контроль, який складали студенти четвертого і шостого курсів. Оцінювали знання студентів доценти і всі п’ять професорів кафедри. Результати ПК засвідчили, що студенти відповідально поставилися до іспиту – середній бал склав 4,0.

Навчальний процес на кафедрі триває. Тут щодня працюють над удосконаленням дистанційної форми навчання.

« Досвід віддаленого навчання у майбутньому стане в нагоді для самостійної роботи студентів, – підсумовує нашу розмову завуч, професор О.А. Диндар, – тому ми вдосконалюємо цей процес і водночас бажаємо завершення карантину та чекаємо наших вихованців у клініці».

 

Редакція газети «Медичні кадри»