НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПРОФЕСОР І.Б. ВЕНЦКІВСЬКА: АКУШЕРКИ – ЦЕ СПРАВЖНІ ФЕЇ, НАДІЙНІ ПОМІЧНИЦІ

05.05.2020

У Перинатальному центрі міста Києва цілодобово несе вахту медичний персонал, серед якого співробітники кафедри акушерства і гінекології №1. Незважаючи на карантинні заходи, центр працює у звичному ритмі – щодоби на світ з’являються в середньому 10-12 немовлят. Особливу і важливу роль у цьому дивовижному процесі відіграють акушерки. Саме з їхніх рук малята розпочинають свій  земний шлях.

– Ми щоденно працюємо з акушерським персоналом у тісному контакті,- розповідає завідувач кафедри професор І.Б. Венцківська. – У центрі трудяться справжні фахівці, чуйні та доброзичливі люди. Наші акушерки не лише допомагають матері народити дитину, перетинають пуповину, а й надають першу психологічну підтримку новоспеченим батькам та навчають їх важливим крокам догляду за дитиною.

Так, тільки у пологовій залі трудяться 16 акушерок. Вони разом із лікарями беруть участь у чергуваннях. Після того, як новонароджених переводять у післяпологове відділення, акушерки продовжують здійснювати догляд за немовлятами та породіллям. Відповідальною за роботу акушерського медперсоналу є старша акушерка Перинатального центру І.М. Черняк. Інна Миколаївна багато років обіймає керівну посаду, але часто-густо сама заступає на вахту і власним прикладом демонструє високий професіоналізм.

Доцент кафедри О.С. Загородня відзначила також акушерку з багаторічним досвідом Н.М. Кривеху. Олександрі Сергіївні неодноразово доводилося працювати у тандемі з Надією Миколаївною і спостерігати за її вправними і грамотними діями під час пологів у найскладніших ситуаціях. Родинну справу підтримало молоде покоління Кривехів – син Богдан Миколайович – анестезіолог, та невістка Ірина Василівна – акушерка.

У завершальному слові професор І.Б. Венцківська висловила подяку колегам та привітала з професійним святом – Днем акушерки, побажала здоров’я, родинної злагоди та творчого натхнення.

 

 

Редакція газети «Медичні кадри»