НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПРОДОВЖУЄТЬСЯ СПІВПРАЦЯ НАУКОВЦІВ НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ ТА УНІВЕРСИТЕТУ БРАУН, США

12.09.2019

Завдяки тісній співпраці НМУ з Університетом Браун (США) з 16 червня по 9 серпня 2019 року група дослідників із США вчергове відвідала Україну.

У рамках продовження спільної академічної діяльності щодо дослідження актуальних проблем туберкульозу з українського боку до роботи були залучені співробітники кафедри фтизіатрії та пульмонології на чолі з професором Василем Петренком та кафедри патологічної анатомії №2 на чолі з професором Сергієм Гичкою.

Цього разу у складі групи дослідників із США були доктор Наташа Рибак (Університет Браун); епідеміолог, доктор філософії Хелен Дженкінс (Бостонський університет), лікар, доктор філософії Вунмі Айбана, яка працює в Хьюстоні, а також студент медичного факультету Вашингтонського Університету Майкл Раушенбах та студентка Євгенія Караєва, яка представляє Медичну Школу Альперта Браунського Університету. Активну участь у цьому дослідженні брав студент 6 курсу медичного факультету №1, гуртківець кафедри фтизіатрії та пульмонології Микола Семенюк.

Дослідження проблеми туберкульозу у дітей та підлітків є досить актуальним: у світі в 2017 році зареєстровано 1,6 мільйонів випадків смерті від цієї хвороби та 10 мільйонів випадків захворювання, серед яких 10% у дітей віком до 15 років (за оцінками ВООЗ).  Однак, одна із складових сучасного стану проблеми туберкульозу серед дітей полягає у тому, що найкращі діагностичні інструменти дозволяють виявити хворобу лише у 25% випадків. Тому робота протягом усього періоду була досить напруженою, але цікавою. Зокрема, спільними зусиллями було здобуто та проаналізовано величезна кількість інформації, яка має доповнити вже існуючі дані щодо прогалин у діагностиці дитячого туберкульозу. Іншим важливим напрямком роботи були інтерв’ю з підлітками, які перехворіли на туберкульоз. Інформація здобута під час таких приватних бесід допоможе краще зрозуміти, як дане захворювання вплинуло на психіку колишніх пацієнтів протитуберкульозних диспансерів, адже дотепер у суспільстві має місце стигматизація хворих на туберкульоз.

Майкл Раушенбах та Євгенія Караєва відвідали сучасну лабораторію з діагностики туберкульозу на базі ТМО «Фтизіатрія» у м. Києві. Студенти із США побували на екскурсіях на кафедрах нормальної анатомії та гістології. Також студенти були залучені до лікарських обходів пацієнтів клінічних баз кафедри фтизіатрії та пульмонології.

Окрему вдячність слід висловити керівництву лікарень, які допомогли в ефективному проведенні спільного дослідження: ОХМАТДИТ, Київська обласна дитяча лікарня (м.Боярка), Київська обласна лікарня, Київська дитяча лікарня №1,  Київська дитяча лікарня №2, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології,  Київська дитяча лікарня №7, Неонатальний центр.

Матеріали проведення наукових досліджень будуть представлені у жовтні 2019 року на науковій конференції Вашингтонського Університету.

 

Відділ міжнародних зв’язків