НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПІШОВ З ЖИТТЯ ПРОФЕСОР ВОЛОШИН ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ

20.01.2020

З глибоким сумом повідомляємо, що 18 січня 2020 року у віці 82 років пішов з життя ВОЛОШИН ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ – доктор медичних наук, лікар ортопед-травматолог вищої категорії, професор кафедри травматології та ортопедії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Перестало битись серце гарної, добропорядної, чуйної людини, високопрофесійного фахівця, який був і залишається взірцем для багатьох його колег та учнів.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Олександра Івановича у зв’язку з цією тяжкою втратою.

 

 

ВОЛОШИН Олександр Іванович

Олександр Іванович є вихованцем Київського медичного інституту. Після його закінчення у 1966 році він був зарахований молодшим науковим співробітником Київського Інституту травматології та ортопедії, де набув широкого клінічного досвіду під керівництвом професора А.Х. Озєрова, захистив кандидатську дисертацію.

З 1967 року його життя цілком пов’язано з Київським медичним інститутом, де він пройшов шлях від асистента кафедри травматології та ортопедії до професора цієї ж кафедри.

У 1973 році він захистив докторську дисертацію “Хірургічне лікування складних внутрішньосуглобових та діафізарних переломів кісток гомілки”.

Протягом трьох років працював старшим викладачем кафедри травматології та ортопедії Університету м. Константіна (Алжирська Народна Республіка), читав лекції, проводив підготовку алжирських лікарів, навчав їх хірургічній майстерності.

Волошин О.І.  – відомий вчений, висококваліфікований ортопед-травматолог, педагог. Він зробив значний внесок в розробку проблем надання невідкладної допомоги хворим з ураженням апарату руху та опори, реконструктивно-відновної хірургії наслідків травм та ортопедичних захворювань, профілактики промислового травматизму, розробив нові та удосконалив чинні методи лікування переломів кісток, обґрунтував тактику лікування переломів шийки стегнової кістки і запропонував закриту методику її остеосинтезу.

Олександр Іванович є автором методів остеосинтезу та системи ортопедичного лікування хворих на гемофілію із травматичними ушкодженнями кісток та суглобів. Він розробив окремі реконструктивно-відновні операції при наслідках травм гомілковостопного суглоба.

У доробку Волошина О.І. понад 90 наукових праць, 19 авторських свідоцтв та 25 раціоналізаторських пропозицій, багато творчих розробок з удосконалення викладання травматології та ортопедії у вищій школі та на факультеті підвищення кваліфікації викладачів.

Волошин О.І. був керівником Студентського наукового товариства лікувального факультету та членом Вченої ради факультету. Понад двадцять років Олександр Іванович керував Клінікою травматології та ортопедії на базі Київської міської лікарні №9.

Чудовий хірург, клініцист, педагог – професор Волошин О.І. брав активну участь у проведенні наукових конференцій, з’їздів та роботі Всеукраїнського товариства ортопедів-травматологів.

Пам’ять про Олександра Івановича назавжди залишиться в серцях тих, хто довгі роки знав і мав честь працювати з ним. Його життя та діяльність як особистості, громадянина, вченого та хірурга була й буде зразком вірного служіння своїй країні.

Адміністрація Університету

Колектив кафедри травматології та ортопедії