НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПІШОВ З ЖИТТЯ ПРОФЕСОР ЧЕРКАСОВ ВІКТОР ГАВРИЛОВИЧ

20.09.2020

З глибоким сумом повідомляємо, що 20 вересня 2020 року на 68 році передчасно пішов з життя ЧЕРКАСОВ ВІКТОР ГАВРИЛОВИЧ – завідувач кафедри описової та клінічної анатомії, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор.

Колектив Університету втратив надзвичайно добру, щиру та чуйну людину, високопрофесійного, відданого своїй роботі колегу, якого нам завжди буде не вистачати.

Черкасов Віктор Гаврилович був цілеспрямованим, працьовитим і вимогливим фахівцем. Його цінували та поважали співробітники та студенти Університету, всі, кому довелось спілкуватися та працювати разом.

За роки роботи в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця ЧеркасовВ.Г. сформувався як видатний учений. Високий професіоналізм Віктора Гавриловича, наполегливість у досягненні мети гармонійно поєднувалися з вимогливістю, тактовністю та відповідальністю.

Віктор Гаврилович народився 5 січня 1953 року у м. Кіровограді.

В 1976 році закінчив Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця.  Відтоді уся його професійна діяльність пов’язана з кафедрою анатомії людини, де він пройшов довгий шлях від аспіранта (1976 р.), асистента (1979 р.), старшого викладача, доцента, професора (1992 р.) до завідувача кафедри (з липня 2004 р.).

З 2008 по 2013 рік  Віктор Гаврилович був деканом медичного факультету №1. Успішно працював начальником науково-дослідного сектору Університету (2003-2008 рр.)

З 1992 року Черкасов В.Г. був віце-президентом Наукового товариства анатомів, гістологів, ембріологів та топографоанатомів України, членом Вченої ради МОЗ України та членом Наукової громадської ради при ДАК України.

ЧеркасовВ.Г. є автором і співавтором понад 250 наукових праць, 12 патентів та авторських свідоцтв, 9 монографій, 15 навчальних посібників, 10 підручників, 2 атласів, а також головним редактором профільного фахового журналу «Вісник морфології».

Під його керівництвом розроблені і впроваджені в Україні програми навчальної дисципліни «Анатомія людини», які забезпечили новітню організацію навчального процесу з анатомії людини.

За вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм Черкасов Віктор Гаврилович нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Світлий та незгасний спомин про Віктора Гавриловича назавжди залишиться у пам’яті та серцях усіх, хто його знав, любив та шанував.

Висловлюємо найщиріші співчуття з приводу непоправної втрати родині, колегам та друзям Віктора Гавриловича.

 

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ…