НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПЕРЕДОСТАННІЙ ДЕНЬ ПОДАННЯ ОРИГІНАЛІВ ДОКУМЕНТІВ ДО ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ УНІВЕРСИТЕТУ

30.07.2019

До відповідних аудиторій – пунктів приймальної комісії Університету – продовжують надходити абітурієнти з теками і привітними усмішками. Це переважно рекомендовані для вступу «ЗНОшники», а точніше, «ЗНОшниці», які знову ж таки переважно, подають документи на перший курс медичного факультету бюджетної форми навчання. З одного боку настрій у них піднесений, а з іншого – відчувається певна поквапливість: передостанній день, коли оригінальними документами з мокрими печатками можна і треба підтвердити свій намір навчатися лікувальній справі в НМУ імені О.О. Богомольця.

Менш лякливими щодо дощів і злив, які рясно поливають всю країну,  виявляються дівчата. І прибувають вони здалеку. Наприклад, Злата Демірова – приїхала з села Криничного Болградського району Одеської області. Набрала пристойну кількість балів із ЗНО і була рекомендована для вступу, про який мріяла. Ія Жагаріна – з самого Рівного. Як і Злата, хоче присвятити своє життя лікувальній справі. І, звичайно ж, пріоритетною адресою для здобуття знань з медицини без вагань обрала Київ.

Подавати документи-оригінали до приймальної комісії рівненчанці Аліні Мартиновій «допомагає» її батько – Василь Вікторович. Він – глава багатодітної сім’ї: крім Аліни, найстаршої, яка добре закінчила школу в селі Дубівка Володимирецького району і з високими балами ЗНО вступила до Університету, є ще п’ятеро. «Наступна за Алінкою Діана, – говорить Василь Вікторович, – у 2020 році закінчує школу і теж мріє про професію лікаря. Готуватиметься ґрунтовно, як і її старша сестра. А там і хлопці підростуть…». Батько Аліни Мартинової працює робітником в одному з торгівельних підприємств Володимирця. Зрозуміло, статки багатодітної сім’ї не такі, щоб відмовлятися від пільги на гуртожиток. Оформивши, як слід, документи, Мартинови зайшли до сусіднього кабінету, де  успішно вирішили питання з поселенням до гуртожитку.

Ускладнень і непорозумінь тут, судячи з усього, не виникає. Утім, в разі потреби розв’язати будь-яке соціальне питання можна. Для цього й перебувають в гущі подій перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти НМУ, професор Ю.Л.Кучин, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи НМУ, професор О.М.Науменко, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи НМУ, професор О.А.Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури НМУ, професор Р.Л.Скрипник, в.о.проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи НМУ, професор О.М.Власенко, декани всіх факультетів.

У декана фармацевтичного факультету НМУ, доктора педагогічних наук Т.Д.Реви теж гаряча пора. Вона разом з працівниками деканату на першому поверсі морфологічного корпусу приймає документи-оригінали в тих майбутніх студентів-заочників, які успішно склали фахові випробування минулої суботи і неділі.

За збігом обставин, трійця подружок, до якої ми підійшли, виявилась також із Рівненщини. Марія Погорілець, Катерина Скрипнюк і Маргарита Марковець закінчили Рівненську медичну академію, фармацевтичний факультет, а от спеціальність «Магістр фармації» вирішили здобувати в Києві. Минулої суботи в числі багатьох таких, як вони, пройшли, як вони зазначають, досить складні фахові випробування. Пройшли успішно, тому і подають документи-оригінали.

Прес-центр