НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

НА СВЯТО ПОКРОВИ БОГОРОДИЦІ УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ ЗАХИСНИКА І ЗАХИСНИЦІ ВІТЧИЗНИ

14.10.2021

День захисника і захисниці України. Саме таку назву має тепер свято, яке з 2015 року стало офіційним державним і, діставши тоді наймення «День захисника Вітчизни», прийшло на зміну аналогічному радянському, яке відзначалося 23 лютого і тривалий час, за інерцією, перебувало у списку червоних дат на пострадянському просторі.

День захисника і захисниці України (Вітчизни) збігається в часі з великим првославним празником Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня. У цей же день справляє народини українське козацтво, і це давня традиція. Не дарма з часів Запорозької Січі фігурувала ще й неофіційна назва – Козацька Покрова. Українці вважали і вважають досі, що Покрова Богородиці є Небесним Щитом, який захищає Вітчизну від ворожих нащесть і навал. У періоди відновлення незалежності України військовий символізм Покрови брали на озброєння українські воїни.

Ініціатором останньої зміни назви стала народний депутат України Марина Бардіна, яка звернула увагу на дедалі зростаючу роль жіноцтва у захисті України. Якщо 2008 року, зазначає політик, в Українській армії налічувалося близько 1800 жінок, то нині їхня кількість становить 31757. Зі зміною назви свята на більш коректну погодилось 317 народних обранців. Так законопроект за № 2325 набув чинності.

Користуючись нагодою, ми щиро вітаємо з воістину народним святом – Днем захисника і захисниці України – всіх тих, хто, так чи інакше, вніс свою лепту у благородну справу захисту нашої Вітчизни, бажаємо їм міцного здоров’я і благополуччя, нових звершень і перемог.

                                                                                                               

Прес-центр