НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

НА МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ПРОВОДЯТЬ ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

16.03.2020

«Карантин не привід відпочивати, а можливість навчатися вдома», – з таким настроєм почалася організація дистанційного навчання студентів на медико-психологічному факультеті. «До організації такої форми навчання активно долучилися викладачі кафедр факультету», – зазначила заступник декана, доцент Христина Подковко, яка розповіла про особливості такої форми роботи зі студентами.

Х.П.: Діджиталізація уже давно стала трендом сучасності. Так само і дистанційне навчання вже не викликає подиву та суперечок в медичній освіті. Такі успішні приклади можна спостерігати у Туро коледжі остеопатичної медицини в Нью-Йорку.  Тут запровадили так зване перевернуте навчання ще з 2012-2013рр. У медичному коледжі Вермонтського університету перевернуте навчання запровадили з 2016 року. Вивчаючи досвід колег, ми імплементуємо його і у свою практику. Один із прикладів, коли під час практичних занять з «Психології спілкування», «Основ психології та педагогіки» перевірку вхідного рівня знань ми здійснювали за допомогою програми quizizz на мобільному телефоні. Сьогодні обставини складися таким чином, коли вже незалежно від напрямку підготовки студентів, кожен викладач має організовувати дистанційне навчання доступним, оптимальним і ефективними способом. Звісно, що така робота вимагає часу і дуже складно зробити все за кілька днів, але головне, що це можливо. Для себе ми вибрали платформу Google Classroom. Ця платформа не вимагає реєстрації навчального закладу і її можна використовувати особисто кожному викладачеві. Вона інтуїтивно зрозуміла для обох учасників навчального процесу «викладач – студент», а, головне, дає змогу працювати та навчатися, не виходячи з дому. Платформа містить всі необхідні інструменти як для перевірки рівня знань, так і для виконання теоретичної частини домашнього завдання, самостійної роботи. Для живого спілкування та проведення он-лайн занять ми використовуватимемо додаток Zoom, що успішно роблять всі приватні навчальні курси та організації для проведення он-лайн конференцій. Через вайбер-групу узгодили розклад он-лайн занять і для того, щоб долучитися до них, треба лише перейти за посиланням. Кількість учасників таких конференцій може сягати двохсот. У процесі організації і підготовки до он-лайн навчання за останні кілька днів найцікавішим виявилося те, що студенти вже давно готові до такої форми навчання. На наше прохання старости впродовж кількох годин зібрали e-mail своїх студентів. Після насичення он-лайн курсу з «Психології обдарованості» студенти отримали код класу і так само впродовж кількох годин 80% студентів зареєструвалися на курс. Таке швидке реагування молоді показує готовність та інтерес до організації нової системи навчання, яка зможе врахувати індивідуальні особливості студентів, оптимізувати та урізноманітнити навчальний процес. Тому натхнення, захоплення та когнітивної гнучкості нам усім!»

 

     Прес-центр за матеріалами деканату медико-психологічного факультету