НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПЕДІАТРИЧНИЙ ФОРУМ: СИМПОЗІУМ І ДРУГА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

21.11.2019

20 листопада 2019 року Міждисциплінарний педіатричний форум, приурочений до 89-ї річниці медичного факультету №3 (педіатричного) і Міжнародного дня лікаря-педіатра, продовжив роботу в морфологічному  корпусу НМУ. Другий день форуму розпочався з симпозіуму, вітаючи учасників якого, перший проректор з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професор Ю.Л.Кучин наголосив на важливості і відповідальності професії лікаря-педіатра і побажав усім плідної роботи у майстер-класах.

На симпозіумі з лекціями виступили представник офісу програми ЄС Еразмус+ в Україні Вероніка Ткаченко («Сучасні погляди на Міжнародну кредитну мобільність студентів-медиків») і член комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України, член комітету медичного і фармацевтичного права і біоетики, доцент Одеського НУ імені Іллі Мечнікова, практикуючий адвокат Вікторія Валах («Особливості юридичних аспектів у роботі лікаря-педіатра»). Проблеми, порушені на лекції Вікторії Валах, викликали багато запитань з боку учасників симпозіуму. Вона також провела  майстер-клас «Медична таємниця». Він був одним із п’ятьох, запланованих на цей вечір. На майстер-класі «Початкова та реанімаційна допомога новонародженому», який вела доцент кафедри педіатрії №2 НМУ, лікар-неонатолог відділення інтенсивної терапії новонароджених Київського міського пологового будинку №6 Тетяна Шевцова, студенти мали змогу відпрацювати дії, максимально наближені до реальних, у присутності досвідченого фахівця. Цікавим був і майстер-клас «Методика проведення люмбальної пункції», який проводив асистент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ Олександр Воронов. Присутній на ньому професор Ю.Л.Кучин зауважив, що люмбальна пункція належить до операцій, яку, мов «Отченаш», повинен знати й вміти зробити на практиці кожен медик.

Майстер-клас «Нейроінфекції в практиці лікаря-педіатра» провели декан медичного факультету №3, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ Оксана Виговська разом з доцентом цієї ж кафедри Людмилою Палатно , а доцент кафедри урології НМУ, лікар-онкохірург Павло Яковлев провів майстер-клас «Аномалії розвитку сечовидільної системи у дітей».

Завершив другий день форуму круглий стіл на тему: «Мультифакторна педіатрія»).

 

Прес-центр