НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ ПРОВІВ ФЛЕШМОБ «НІ – НАСИЛЬСТВУ!»

25.11.2019

25 листопада 2019 року у вестибюлі морфологічного корпусу НМУ, під час перерви між лекціями пройшов флешмоб на тему «Ні – насильству!», організаторами якого стали викладачі і студенти медико-психологічного факультету – декан, професор М.М.Філоненко, доценти Н.М.Городнова і Х.В.Подковко, староста ІІ-го курсу медико-психологічного факультету Олександра Криль, староста І-го курсу Соломія Зелінська та інші.

На столах, розставлених у вестибюлі, всі бажаючі могли отримати анкети з переліком мір відповідальності за різні типи насильства і телефонами інстанцій, куди слід звернутися в разі здійснення насильства над вами. Йдеться насамперед про психологічне насильство, різновидами якого є булінг (відверте цькування), газлайтинг (те саме, але без явних видимих ознак), сексизм (коли суб’єкт і об’єкт різної статі) тощо.

Як зазначила професор Мирослава Мирославівна Філоненко, часом і фахівцеві не просто провести грань між психологічним насильством і таким собі «вихованням». Розроблено цілу низку чітких критеріїв, за якими визначають прояви насильства, що підлягають оцінці суспільства, зокрема й правовій.

У світовому співтоваристві давно вже стурбовані зростанням насильства у сім’ї, школі, колективі. До заходів, покликаних звертати увагу громадськості на його прояви, приєдналася й Україна. А з 2009 року такі акції стали регулярно проводитись у стінах Університету. Це можуть бути не тільки флешмоби, а й круглі столи, семінари, коворкінги. От і 25 листопада о 18.00 в аудиторії імені В.Ф.Войно-Ясенецького (Святителя Луки Кримського) заплановано коворкінг на тему «Ні – булінгу, газлайтингу, сексизму та іншим видам психологічного насилля в нашому житті.

 

Прес-центр