НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ІНТЕРАКТИВНИЙ ТРЕНІНГ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

06.12.2017

1 грудня 2017 року до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся інтерактивний тренінг на тему ВІЛ/СНІД в практиці лікаря інтерніста. Захід проходив для студентів Університету, лікарів-інтернів Інституту післядипломної освіти НМУ, в ньому взяли участь також лікарі різних спеціальностей із лікувальних закладів міста Києва. Організатор інтерактивного тренінгу: деканат та студрада медичного факультету №3.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку 1 грудня та покликаний підвищити глобальну поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу, продемонструвати міжнародну солідарність у зусиллях по зниженню тягаря цієї хвороби. ВІЛ-інфекція залишається однією з основних глобальних проблем: на сьогоднішній день хвороба забрала більше 35 мільйонів людських життів. За даними Всесвітньої організації здоров’я та ЮНЕЙДС, у світі живе з ВІЛ-інфекцією близько 37 мільйонів людей. У теперішній час в Україні епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції залишається напруженою – продовжується поширення ВІЛ серед населення, зростає кумулятивна кількість ВІЛ-інфікованих. Станом на 1.11.2017 року в Україні нараховується 312091 ВІЛ-інфікованих осіб, серед них у 2016 році зареєстровано 17064 нових випадків ВІЛ-інфекції.

Тренінг включав в себе одну інтерактивну лекцію та два пакети інтерактивних клінічних кейсів:
1. Проблеми поєднаної інфекції туберкульозу та СНІДу (лекція)- професор кафедри фтизіатрії та пульмонологіі, д.мед.н. Процюк Р.Г.
2. Гострий ретровірусний синдром. Клінічні кейси – доцент кафедри інфекційних хвороб, к.мед.н. Заплатна Г.А.
3. Дитячий HIV. Клінічні кейси – доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб, к.мед.н. Палатна Л.О.

Усі частини тренінгу проводились в форматі “питання-відповідь”. Учасники тренінгу ознайомилися із епідемічною ситуацією з ВІЛ – інфекції у світі та в Україні, патогенезом, клінічними проявами різних стадій ВІЛ-інфекції, як у дітей так і у дорослих, сучасними методами діагностики та антиретровірусною терапією дітей та дорослих з урахуванням рекомендацій ВОЗ та guidelines, травень 2017 р. Також учасникам тренінгу було акцентовано увагу на ко-інфекціях СНІДу, таких як – туберкульоз, вірусний гепатит С, герпесвірусних інфекціях та особливостях ВІЛ-інфекції у дітей. За допомогою клінічних кейсів в тренінгу взяли участь всі учасники, на клінічних прикладах змогли поставити діагнози різних клінічних стадій ВІЛ-інфекції, провести диференційну діагностику, оцінити результати параклінічних досліджень, проаналізувати результати спеціальних лабораторних досліджень на ВІЛ-інфекцію та ко-інфекції СНІДу, розробити лікувальну тактику, призначити адекватну терапію.

Дякуємо кафедрам Університету, які взяли участь у проведенні тренінгу: кафедрі інфекційних хвороб, дитячих інфекційних хвороб, фтизиатрії та пульмонології, а також всім учасникам за участь, зацікавленість й активність під час тренінгу.

Деканат медичного факультету №3