НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

«I LIKE ТО STUDY!» – ПОЯСНЮЮТЬ НА СПІВБЕСІДІ З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ПРЕТЕНДЕНТИ НА ВСТУП ДО АСПІРАНТУРИ НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ

20.08.2019

20 серпня 2019 року в морфологічному корпусі НМУ в аудиторіях №№ 324, 332 і 333 екзаменаційна комісія, очолювана професором В.Є. Чешуком, продовжила прийом іспитів з іноземної мови у випускників медичних вищих навчальних закладів України, які претендують на місце в аспірантурі на різних кафедрах Університету. Цього разу йдеться про вечірню форму навчання. Як і 19 серпня, з 27 громадянами України і п’ятьма іноземцями працювали доценти кафедри іноземних мов НМУ Х.В. Сторожук і Л.В. Лимар. До них долучилася викладач німецької мови М.М. Вахнован, а також співробітники міжнародного відділу НМУ І.М. Голуб і Т.О. Потапенко.

Майбутніх аспірантів-вечірників привітали перед початком іспиту перший проректор з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти НМУ, професор Ю.Л. Кучин, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури, професор Р.Л. Скрипник, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор О.М. Власенко.

У 332 аудиторії зайняли місця і приготувалися до письмового завдання нігерійці Ойеджиде Оланреваджу Самюель і Обіекве Луке Лотачукву та йорданці Алі Бассан Ібрагім Мохаммад, Баштаві Обада Мохаммад Абдельрахман і Муса Ахмед Муджахед. Самюель і Лука обидва хочуть продовжити навчання на кафедрі клінічної фармакології НМУ. Нігерія – країна англомовна, тож іспит з іноземної не є для цих хлопців проблемою. А от йорданці обрали собі різні напрями подальшої наукової діяльності – хірургія, травматологія і ортопедія і оториноларингологія.

Як пояснила завідувачка відділу аспірантури та докторантури НМУ, доцент Катерина Гололобова, усі претенденти, які мали сертифікати зі знання іноземної мови, пройшли співбесіди вчора. Сьогодні порядок іспиту для всіх один: читання тексту, словникові завдання (добирання синонімів до слів тощо), граматика, аудіювання та усна співбесіда.

У доброму гуморі виходить із 333 аудиторії Лілія Нікуліна. Це вона вимовила: «I LIKE ТО STUDY!». Крім медичного факультету № 2 Буковинського державного медичного університету (м.Чернівці), закінчила Національну медичну академію післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. Тепер хоче стати аспірантом кафедри внутрішньої медицини стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця.

Випускниця нашого Університету Анна Чміль, яка також щойно склала іспит з англійської, має диплом лікаря-офтальмолога. Цієї ж лінії планує дотримуватися й надалі. У неї іспит зі спеціальності на кафедрі офтальмології НМУ, що на базі Олександрівської клінічної лікарні, відбудеться згодом. Тож треба йти готуватися…

Прес-центр