НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ГУРТОК КАФЕДРИ ФАРМАКОЛОГІЇ ПРОВІВ ПЕРШЕ В ЦЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ ЗАСІДАННЯ

11.10.2019

4 жовтня 2019 року відбулося перше у цьому навчальному році засідання студентського наукового гуртка кафедри фармакології.
На заході були присутні: завідувачка кафедри, професор Ганна Володимирівна Зайченко, викладачі, аспіранти кафедри, а також понад 20 студентів різних факультетів Університету. У центрі уваги була тема «Сучасні деконгестанти: проблеми безпеки та раціонального використання в клінічній практиці».

Відкриваючи засідання, Ганна Володимирівна привітала присутніх з початком роботи гуртка, зазначивши, що серед присутніх є 5 членів СНГ минулих років, які продовжують, розпочату раніше наукову роботу. Професор Г.В. Зайченко актуалізувала проблемні питання використання деконгестантів у сучасній медичній практиці, зокрема у педіатрії. Вона підкреслила цінність знань та компетенцій із зазначеної теми для лікарів та провізорів. Староста СНГ студент 5 курсу Дмитро Музичко розповів про мету та основні завдання гуртка та презентував план роботи на 2019-2020 навчальний рік. Студентка 3-го курсу Марта Мартинів виступила з доповіддю «Фармакологічні властивості сучасних деконгестантів». Використовуючи приклади клінічних ситуацій, особливий акцент доповідач зробила на їх фармакодинаміці та фармакокінетиці, а також на наслідках нераціонального використання деконгестантів. У висновку Марта Мартинів підсумувала всі «за та проти» використання деконгестантів. Завідувачка кафедри, професор Г.В. Зайченко продемонструвала присутнім реальні статистичні дані щодо використання деконгестантів у світовій практиці та в Україні. Показано було спільні властивості, цілі призначення та очікування від їх дії. Питання розглядалися з точки зору доказової медицини. Підсумовуючи дані, що висвітлювалися протягом засідання СНГ, Г.В. Зайченко наголосила на необхідності персоніфікації у призначенні деконгестантів, посилання на сучасні клінічні протоколи, прийняті в Україні щодо лікування риносинуситів, консенсусу EPOS тощо. Засідання завершилося плідною дискусією, відвідуванням кафедральної лабораторії, знайомством з науковими напрямами розробки лікарських засобів на кафедрі фармакології. Проведення наступного засідання на тему: «Нові можливості сучасних гіпоглікемічних засобів» заплановане на 20 листопада поточного року.

 

СНГ кафедри фармакології