НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА СТУДЕНТІВ НА МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

10.04.2020

«Для нас не було великою проблемою організувати навчання дистанційно для студентів медико-психологічного факультету, оскільки зараз існує багато різноманітних безкоштовних платформ для такої форми освіти. Кафедри факультету створили умови, за яких студенти можуть навчатися не виходячи з дому», – зазначає декан медико-психологічного факультету, професор кафедри загальної і медичної психології  Мирослава Філоненко.  За її словами, сучасні платформи містять всі необхідні інструменти як для перевірки рівня знань студентів, так і для виконання теоретичної частини  домашнього завдання, самостійної роботи. Для живого спілкування та проведення онлайн занять співробітники кафедр використовують додаток Zoom, за допомогою якого започаткували онлайн старостати, щоб підтримувати старост у навчальному процесі та тримати з ними постійний контакт. Окрім того, всі кафедри долучилися до роботи на університетській платформі Neuron (neuron.nmuofficial.com).

На кафедрі загальної практики (сімейної медицини) вдалося організувати проведення занять дистанційно, залучивши всі можливі технічні ресурси. Викладачі кафедри постійно комунікують зі студентами, проводять відеоуроки, висилають необхідні матеріали, проводять тестування, письмові відповіді на запитання.

На кафедрі фізичної реабілітації, спортивної медицини викладачі щодня проводять заняття зі студентами І, ІІ, ІІІ курсів спеціальності “Фізична терапія, ерготерапія”. Усі завдання до практичних занять, лекції з основних дисциплін кафедри постійно оновлюються на її сайті. Організовано спілкування зі старостами груп через Telegram, а всі онлайн заняття проводяться за допомогою додатку ZOOM. Виконані домашні завдання студенти надсилають на пошту кафедри. Викладачі кафедри згідно з графіком  чергувань проводять онлайн консультації для студентів. Створено відеолекції, лекції у слайдах, які дивляться студенти. Вони виконують завдання з робочого зошиту, контролюють рівень знань за допомогою тестів.

На кафедрі ендокринології, починаючи з першого дня оголошення карантину, викладачі шукають різноманітні методи проведення дистанційного навчання. Складність вибору форм навчання полягає у тому, що на кафедрі проходять дисципліни педіатричного циклу студенти майже всіх курсів – від 2-го до 6-го включно зі стрічковою та цикловою системою організації навчального процесу. Дистанційне навчання проходить успішно, студенти долучаються до відеолекцій, лекції у слайдах. Виконують завдання з робочого зошиту, контролюють рівень знань за допомогою тестів, а викладачі його оцінюють.

На кафедрі педіатрії № 5 створено вайбер-групи з метою організації проведення занять. Зі студентами, які навчаються за стрічковою системою, викладачі успішно освоюють дистанційну освітню платформу Neuron (neuron.nmuofficial.com). Для здійснення контролю засвоєння практичних вмінь використовують додаток Zoom. Для старшокурсників, зокрема студентів 6-х курсів, важливо навчитися логічно мислити, виділяти основні синдроми в клінічній картині, проводити їх диференціацію, вибирати правильну тактику ведення пацієнта, тому викладачі надають перевагу індивідуальному спілкуванню з кожним студентом онлайн.

 

Прес-центр за матеріалами медико-психологічного факультету