НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

“ДРУГИЙ УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКИЙ ФОРУМ ВИЩОГО РІВНЯ З ТРАДИЦІЙНОЇ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ ТА ЗАХІД З НАГОДИ СВЯТКУВАННЯ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ТРАДИЦІЙНОЇ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ”

11.10.2019

7 жовтня 2019 року в Києві завершив роботу “Другий українсько-китайський форум вищого рівня з традиційної китайської медицини та захід з нагоди святкування Всесвітнього дня традиційної китайської медицини”. Головна тема форуму: “Інтеграція традиційної китайської медицини в медичну галузь України”.  Захід був організований Всеукраїнською асоціацією східної медицини і Пекінським університетом традиційної китайської медицини відповідно до “Меморандуму про взаєморозуміння і співпрацю в сфері Традиційної китайської медицини” між Міністерством охорони здоров’я України та Державною адміністрацією Китайської Народної Республіки з питань традиційної китайської медицини“, який був підписаний 5 грудня 2013року.

З привітанням до учасників Форуму звернулися голова Всеукраїнської асоціації Східної медицини О.В.Самсонов, представник ректора Пекінського університету традиційної китайської медицини Сю Аньлуна, академік НАН України та НАМН України С.В.Комісаренко.

З доповідями про філософію традиційної китайської медицини, її лікувальні традиційні та сучасні методи, результати застосування китайської та інтегративної медицини при лікуванні захворювань в ортопедії, репродуктології, неврології, онкології, педіатрії, дерматології і косметології виступили провідні китайські фахівці. Це були не тільки професори, доктори медичних наук, науковці і клініцисти, релігійні діячі але й фахівці, визнані в сфері традиційної китайської медицини. Йшлося про взаємодію китайської і європейської медицини, ефективного їх поєднання в індивідуалізованому лікуванні та профілактиці захворювань. Про особливості медицини буддизму зробив доповідь Цан Мін, монах і один з очільників буддійської спільноти провінції Хенан.

Особливий інтерес викликала доповідь єдиного від України доповідача професора А.І.Курченка, присвячена актуальним питанням інтеграції медицини Сходу і Заходу, як у сфері наукових досліджень так і в розробці діагностичних та лікувальних стандартів.

Українських лікарів зацікавили майстер-класи китайських фахівців. Зокрема професор Ван Айчен демонстрував сучасну розробку – “голку-струну” для лікування больових і спастичних синдромів і техніку роботи з нею, професор Чжан Цзихуей – оригінальну техніку діагностики і лікування внутрішніх органів традиційним китайським масажем ан-мо, а буддійський монах Цан Мін – старовинну техніку дистантної діагностики долонею.

Організатори форуму забезпечили якісний синхронний переклад доповідей з китайської мови. Також професійному спілкуванню українських і китайських колег під час майстер-класів  та під час перерви допомагали перекладачі-волонтери.

Завершився форум церемонією вручення спеціальних відзнак за поширення культури китайської  медицини і спільним фото.

 

Відділ міжнародних звязків