НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ДРУГИЙ УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКИЙ ФОРУМ НА ВИЩОМУ РІВНІ З ТРАДИЦІЙНОЇ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ ТА ЗАХІД З НАГОДИ СВЯТКУВАННЯ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ТРАДИЦІЙНОЇ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ

03.10.2019

Традиційна китайська медицина (ТКМ) є національним надбанням Китаю, а також важливою складовою частиною світової медицини. За останні тисячоліття, китайська традиційна медицина зробила великий внесок в збереження здоров’я людей та світову культуру. З початком XXI століття, вслід за трансформацією уявлень про здоров’я людини та зміною медичної моделі, ТКМ довела свої унікальні переваги, а її власний розвиток зіграв активну роль у розвитку світової медицини.

 

У листопаді 2010 року голковколювання китайської медицини було внесено в “перелік репрезентативних творінь нематеріальної спадщини людства” ЮНЕСКО; в травні 2011 року “Компендіум лікарських засобів” та “Трактат Жовтого імператора про внутрішнє” потрапили до переліку “Пам’яті світу”; у 2015 році вчена-фармацевт Китайської академії наук ТКМ Ту Юю отримала Нобелівську премію з фізіології та медицини; в травні 2019 року Всесвітня організація охорони здоров’я вперше включила китайську медицину (діагностику) до міжнародного класифікатора хвороб МХБ (найавторитетніший стандарт у сфері гігієни та здоров’я у світі) – визнання цими міжнародними організаціями китайської медицини ще більше зміцнило вплив ТКМ у світі, що заклало відмінну основу в створенні міжнародної системи стандартів ТКМ.

 

Китай та Україна мають відносини стратегічного партнерства, а традиції дружби обох народів мають довгу історію. Являючись унікальним китайським ресурсом охорони здоров’я, ТКМ отримала широке вподобання українського народу; до того ж, було отримано визнання українського уряду – Міністерство охорони здоров’я України офіційно виявило бажання в майбутньому розвивати традиційну китайську медицину в якості складової частини вітчизняної медицини. 5 грудня 2013 року Міністерство охорони здоров’я України та Державна адміністрація Китайської Народної Республіки з питань традиційної китайської медицини підписали “Меморандум взаєморозуміння і співпрацю в сфері ТКМ” (Далі -Меморандум). Відповідно до Меморандуму, в якості організації-виконавиця, Всеукраїнська асоціація східної медицини докладає свої зусилля у розповсюдженні та популяризації знань традиційної китайської медицини в Україні і проводить велику підготовчу роботу по просуванню ТКМ в Україні. На сьогоднішній день легалізація ТКМ в Україні є вже частиною практичної співпраці між урядами України і Китаю.

 

11 жовтня 2019 року є першою річницею святкування “Всесвітнього дня традиційної китайської медицини”. Для посилення єдності між представниками професії ТКМ з усього світу, сприянню розвитку ТКМ та з метою реалізації Меморандуму, Всеукраїнська асоціація східної медицини та Пекінський університет китайської традиційної медицини 6-го та 7-го жовтня сумісно проводять “Другий українсько-китайський форум вищого рівня з традиційної китайської медицини та захід з нагоди святкування Всесвітнього дня традиційної китайської медицини”. Головна тема форуму: “Інтеграція традиційної китайської медицини в медичну галузь України”. Форум покликаний стати професійним майданчиком між медичними колами Китаю та України, що сприятиме розвитку ТКМ в Україні та встановленню механізмів співпраці. Урядовці, вчені і спеціалісти китайських та українських медичних кіл зберуться разом для обговорення ефективних моделей співпраці та пошуку нових перспектив розвитку ТКМ для обох держав.

 

У ході реалізації Китаєм стратегії “Один пояс – один шлях”, важливість ролі традиційної китайської медицини у міжнародний співпраці з кожним днем стає все більш очевидною. Організатори мають на меті реалізувати унікальні переваги ТКМ, сприяти модернізації ТКМ. Побажаємо китайській традиційній медицині просування цілим світом, забезпечуючи здоров’ям і добробутом людей з усіх країн!

Відділ міжнародних зв’язків