НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ДРУГИЙ ДЕНЬ ПОДАННЯ ОРИГІНАЛІВ ДО НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ НА МІСЦЯ ЗА КОШТИ ФІЗИЧНИХ І ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

02.08.2019

2 серпня 2019 року стало другим днем подання документів-оригіналів до різних факультетів НМУ на місця за кошти фізичних і юридичних осіб, або, простіше, на контрактну форму навчання. Станом на 18.00 1 серпня подано загалом 885 оригіналів на 1857 місць. Зважаючи на динаміку процесу, 2 серпня кількість оформлених оригіналів може, так би мовити, перетнути екватор, тобто сягнути відсотків 60. До 9 серпня – останнього дня подання заяв – часу ще достатньо. А судячи з того, що до 10-ї години на день Іллі-пророка біля всіх пунктів – кроків – оформлення та прийому документів потроху почали вистроюватись черги з абітурієнтів та осіб, які їх супроводжують, все іде згідно з планом.

Зокрема, вже протягом першого дня було відкрито реєстр осіб, які можуть претендувати на переведення на вакантні місця державного замовлення. Ці абітурієнти мають передбачені законом пільги (інвалідність, статус постраждалих від бойових дій тощо) і набрали конкурсний бал ЗНО, нижчий від прохідного на ту чи іншу спеціальність не більш ніж на 15 пунктів. Єлизавета Брозднякова і Вадим Бондаренко, за цими критеріями, претендують на вступ до медичного факультету, а Владислав Абрамов обрав професію лікаря-педіатра. Є підстави вважати, що цей реєстр до 9 серпня буде розширено.

Досвід минулих років показує, що освітній рівень вступників-контрактників, які подають оригінали до НМУ, може бути досить високим, що відображає середній бал ЗНО.

Киянка Карина Щерінська закінчила Навчально-виховний комплекс №183 на лівому березі столиці. Закінчила більш ніж пристойно: українська мова – 193,5 бала, біологія – 191, математика – 180, в середньому – 189,4. Такі показники відразу привернули увагу працівників пункту приймальної комісії у фізико-хімічному корпусі, де допомагають абітурієнтам оформляти особові справи. А все пояснюється дуже вже сильним бажанням Карини вчитися на стоматологічному факультеті, де прохідний бал на бюджетній формі найвищий по НМУ – 196,6.

Нурай Абдінова приїхала до Києва з міста Умані Черкаської області. Сім’я її давно вкоренилася в Україні, усі вільно володіють мовою Тараса Шевченка.

Про це нам розповів батько абітурієнтки Раміз Абдінов, що родом з Азербайджану. «Захотіла Нурай стати лікарем, – говорить він, – Подаємо документи на медичний факультет Університету. Зі мною підтримати її приїхала найкраща подруга. Хвилюємось, переживаємо»

По-справжньому приємно здивувала Євгенія Соколенко, дівчина з Білої Церкви, де вона успішно закінчила середню школу №16 з природничо-математичним ухилом. Середній конкурсний бал ЗНО – 185,3 – цілком давав Євгенії змогу претендувати на бюджетне місце на медичному факультеті, куди вона з самого початку хотіла вступати. «Але, – розповідає дівчина, – була в нас така собі сімейна нарада…». Коротше кажучи, глава сімейства Дмитро Соколенко, представник середнього бізнесу, вирішив: навчання нашої дитини ми можемо оплатити самі. Нехай на бюджетному місці навчається той, хто більше цього потребує».

Можливо, однокурсником Євгенії буде Гнат Іванюк з міста Запоріжжя. Теж хоче дістати спеціальність «Медицина». «У мене батьки – лікарі, – каже Гнат, – Але обрав їхню стезю самостійно. Жодним чином вони не впливати на моє рішення. На жаль, вдалося набрати високий бал ЗНО лише з біології – 182, а от мова і математика підвели…».

Що ж, залишається побажати цим та іншим «контрактникам» успішного вступу до НМУ і такого ж успішного навчання в ньому.

Прес-центр