НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ДНІ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ: ХРОНІКА ПОДІЙ, ДЕНЬ ТРЕТІЙ

22.04.2019

19 квітня 2019 року – завершальний день свята стоматологічного факультету. Він відзначився цікавими зустрічами та майстер-класами. Отже, розповімо, якою була ця п’ятниця на факультеті.

Сheck Point  “Splint

Майстер-клас з такою назвою підготувала кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку (зав. кафедри – проф. Л.М.Яковенко). Присвячений він був невідкладній допомозі при деяких щелепно-лицевих травмах – шинуванню пошкоджених зубів. Студенти під керівництвом асистентів кафедри Т.О.Ковтун та Р.І.Єгорова мали можливість на моделях щелеп відпрацювати навички накладання дротяної шини на зуби із застосуванням сучасних підходів та керуючись міжнародними протоколами дентальної травми.

Визначення ступеня розвитку щелепи та тип росту лицевого скелету у пацієнтів шляхом аналізу бокових цефалограм

Кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології (зав. кафедри професор П.С.Фліс) підготувала та провела для студентів майстер-клас з аналізу бічних цефалограм. Принагідно студенти мали можливість обговорити чимало питань сучасної ортодонтії. Майстер-клас став корисним зокрема для студентів, що складатимуть цього року об’єктивний структурований клінічний іспит – адже аналіз цефалограм входить до переліку навичок, що перевіряються на даному іспиті. Зі студентами працювала асистенти кафедри К.В.Іванова та Л.О.Бродецька.

Кардіалгія при міофасціальному больовому синдромі шийно-грудного відділу. Профілактика професійних захворювань лікаря-стоматолога

Кафедра фізичної реабілітації та спортивної медицини (зав. кафедри професор О.Є.Дорофєєва) запропонувала майбутнім стоматологам надзвичайно важливу тему, що торкалась попередження професійних захворювань лікаря, пов’язаних з тривалою вимушеною позою та м’язовим напруженням під час лікування пацієнтів. Лекцію-демонстрацію з активним залученням слухачів провів доцент кафедри В.М.Коршак, зацікавивши нею студентів різних курсів.

Лекція колег з Бразилії

Яскравим завершенням Днів стоматологічного факультету стала лекція фахівців з Федерального університету Сан-Паулу (м. Бауру, Бразилія). Вже кілька років поспіль триває плідна співпраця науковців та лікарів кафедр хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку (зав. кафедри – проф. Л.М.Яковенко), ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології (зав. кафедри професор П.С.Фліс), стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О. Богомольця (директор – професор А.В.Копчак) у напрямку лікування та реабілітації пацієнтів з краніо-фаціальними порушеннями. Бразильських колег Eudes Nobrega, Saulo Borges, Renato Yassutaka до НМУ, які вчергове прибули до нашого Університету, привітали перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ю.Л.Кучин, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури, професор Р.Л.Скрипник, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М.Науменко, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А.Канюра, заступник ректора з наукової роботи, доцент С.А.Павловський. Професори Eudes Nobrega і Saulo Borges у своїх змістовних лекціях представили вражаючі результати лікування та реабілітації пацієнтів з тяжкими захворюваннями та травматичними пошкодженнями щелепно-лицевої ділянки.

Завершились Дні стоматологічного факультету-2019, залишивши чимало вражень, відкриттів, здобутків і нових знайомств. Та життя на факультеті продовжується, вже плануються нові майстер-класи, лекції, візити – все те, що допомагає студентам стати справжніми фахівцями своєї справи.

Стоматологічний факультет