НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ ПРОВЕЛА КАФЕДРА УКРАЇНІСТИКИ РАЗОМ ЗІ СТУДЕНТАМИ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №1

21.05.2020

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його національну ідентичність. Українська вишиванка – яскравий тому приклад. День вишиванки – це свято, започатковане  2006 року, яке відзначають щороку у третій четвер травня, не має особливого політичного підґрунтя, бо насамперед покликане популяризувати українську культуру. У цей день прийнято одягати вишиванку – на роботу і вдома, на навчання і відпочинок.

День вишиванки, який належить до відносно нових народних свят і поки ще не увійшов до переліку офіційних, покликаний сприяти єдності та культурному відродженню українців у всьому світі.

21 травня до Дня вишиванки викладачі кафедри україністики разом зі студентами  медичного факультету №1 (група 9107) та стоматологічного факультету (група 9505)організували флешмоб, який відбувався цього року в online-форматі.

 

Перед початком флешмобу викладачі ознайомили студентів із історією вишиванки від найдавніших часів до сьогодення.

Не залишилися поза увагою й іноземні студенти, які, одягнувши вишиванки, підтримали українських друзів із медичного факультету (групи 8630 та 8650).

Іноземці демонстрували свої вміння й навички, здобуті під час занять з української мови як іноземної, жартували  й говорили про серйозні речі. Дуже приємним було почути відеопривітання зі святом від іноземної студентки першого курсу медичного факультету Шахсонам Ризоївої (9607). Вона привітала усіх українців зі святом та у своїй промові висловила велику любов до України.

Під час дискусії студенти із великим задоволенням декламували вірші та ділилися своїми знаннями про походження української вишиванки. Мета такого заходу – збереження українських цінностей, вираження своєї національної та громадянської позиції, сприяння культурній освіченості та збагаченню духовної свідомості молоді.

 

Кафедра україністики