НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ДЕНЬ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І КУЛЬТУРИ

24.05.2020

24 травня у багатьох слов’янських країнах відзначають День слов’янської писемності і культури. Цю дату обрано невипадково. Адже Православна церква саме 24 травня згадує і прославляє двох рівноапостольних святих – братів Кирила та Мефодія, видатних візантійських просвітителів. Вони дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, яку було створено в IX ст., близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом, а старший брат Мефодій допомагав йому в цьому. Ченці Кирило та Мефодій упорядкували слов’янський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей. Кирилиця лягла в основу сучасних слов’янських абеток – української, білоруської, сербської, болгарської, російської, і стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма.

Вшанування пам’яті засновників слов’янської писемності й літератури має давню традицію: у Чехії свято на честь Кирила й Мефодія почали відзначати в 1349 році, у Болгарії – в 1851. В Україні на державному рівні свято відзначають з 2004 року, відповідно до Указу Президента.

Щороку 24 травня у містах і селах проходять заходи просвітницького і культурного характеру, науково-практичні конференції, зустрічі з читачами в бібліотеках, концерти і фестивалі, присвячені вшануванню української мови та культури.

Завжди яскраво і змістовно відзначають цей день і студенти НМУ імені О.О. Богомольця. І хоча цього року з відомих причин зібратися разом у дружньому колі , щоб відзначити День слов’янської писемності і культури, не вдасться, однак ми впевнені, що наша креативна молодь обов’язково щось вигадає!

Вітаємо колектив НМУ з цим святом і бажаємо плекати неоціненний скарб – нашу мову.  

 

                                                                                                                                              Прес-центр