НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

4 СІЧНЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЗБУКИ БРАЙЛЯ

04.01.2020

У грудні 2019 року Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення щороку 4 січня відзначати Всесвітній день азбуки Брайля. Розповідає завідувач кафедри офтальмології НМУ імені О.О. Богомольця, доктор медичних наук Дмитро Геннадійович  Жабоєдов.

Дуже важливо усвідомлювати, що у світі налічується близько 300 мільйонів людей, які мають проблеми із зором, а  майже 40 мільйонів із них зовсім не бачать. Унікальна азбука, яку назвали на честь її винахідника – Луї  Брайля, – для  мільйонів незрячих людей є засобом спілкування, вона відіграє визначальну роль у їхній освіті, доступі до інформації, реалізації права на свободу висловлювання поглядів і переконань.

Шрифт Брайля являє собою тактильне поєднання графічних символів за допомогою 6 точок, що дає змогу передавати букви, цифри, музичні, математичні та наукові знаки.

У грудні минулого року у Києві неподалік станції метро “Дарниця” встановили єдину в Україні Статую незрячій людині. Виконаний з металу атр-об’єкт  являє собою людину із заплющеними очима та  палицею у руці, яка ніби йде тактильною доріжкою. Це – узагальнений образ незрячої людини без статі, віку, яка дивиться на цей світ серцем. Шрифтом Брайля на грудях статуї саме так і написано: “Дивлюся серцем”. Всесвітній день азбуки Брайля є нагадуванням, що серед нас живуть люди, які потребують особливої турботи, уваги та підтримки.

 

Прес-центр