НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

30 ЧЕРВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СКОЛІОЗОМ

30.06.2020

Міжнародний день боротьби зі сколіозом відзначається у всьому світі із 2013 року з ініціативи Асоціації сколіозу Великої Британії. Мета – об’єднати людей для боротьби з недугою і допомогти тим, хто вже страждає на сколіоз.

Сколіоз – це викривлення хребта в бік. На початковій стадії він непомітний і розвивається здебільшого від 10 до 15 років. Основною причиною сколіозу є невідповідність розвитку м’язових та кісткових тканин у підлітковому віці, коли кістковий скелет швидко витягується, а м’язові тканини не встигають створити підтримуючий корсет. Для профілактики сколіозу потрібно стежити за правильною поставою людини, уникати довгого перебування у сидячій позі та різких рухів і поворотів тулуба, рівномірно розподіляти навантаження на все тіло.

Визнаним фахівцем у цій галузі медицини є завідувач кафедри дитячої хірургії НМУ, президент Всеукраїнської асоціації дитячих ортопедів – травматологів, професор А.Ф.Левицький. Відділення травматології та ортопедії лікарні НДСЛ «Охматдит» є клінічною базою кафедри. Тут щороку проводять лікування понад тисячу пацієнтів. Серед тих, кому співробітники кафедри надають медичну допомогу, є пацієнти з деформацією та аномалією розвитку хребта. Професора А.Ф. Левицького заслужено вважають лідером боротьби зі сколіозом. Щороку за його участю виконуються 60-70 корекцій складних деформацій хребта у дітей з використанням найсучасніших методик, медичних технологій та новітнього обладнання.

Редакція газети «Медичні кадри»