НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

28 ЛИПНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ 1032 РІЧНИЦЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСИ – УКРАЇНИ

27.07.2020

28 липня український народ відзначає День хрещення Київської Руси-України. Він став державним святом у рамках святкування 1020-ї річниці цієї знаменної події згідно з Указом Президента України від 25 липня 2008 року за № 668/2008 «Про День хрещення Київської Руси-України».

Питання прийняття християнства в межах Руси-України не можна розглядати як суто релігійне. Це був важливий цивілізаційний крок нашої країни у бік європейської спільноти, далекосяжний захід, покликаний зміцнити і об’єднати державність, дати потужний поштовх для розвитку науки, освіти і культури.

28 липня – це день пам’яті Святого рівноапостольного князя Володимира, роль якого у хрещенні Руси-України була провідною і визначальною. Є відомості, що християнство на нашій землі почав запроваджувати ще князь Аскольд, який, хрестившись, набув ім’я Миколая. Палкою прихильницею християнства була княгиня Ольга, за часів правління якої у Києві та деяких інших містах почали з’являтися православні храми. Але прийняття православної віри в масштабах держави пов’язують уже з діяльністю її онука – князя Володимира Святославовича. Прийнявши хрещення у церкві Святого Якова у Херсонесі 988 року (згідно з іншими джерелами – в Києві), князь наказав усім своїм підлеглим наслідувати його прикладові. Хрещення киян, як зазначено в літописі, відбувалося в річці Почайні, притоці Дніпра.

Офіційно з 2008 року, а фактично – значно раніше День хрещення Руси-України відзначався велелюдними хресними ходами центральними вулицями і майданами Києва з наступним молебнем біля пам’ятника Святому князеві Володимирові на Володимирській гірці. Цього року у зв’язку з карантинними обмеженнями COVID-19 широкомасштабних заходів не передбачено. Як зазначив предстоятель Православної церкви України Блаженіший митрополит Епіфаній, святкування хрещення Руси-України буде проведено на єпархіальному і парафіяльному рівнях з дотриманням відповідних карантинних приписів. 27 липня 2020 року у кафедральному Михайлівському Золотоверхому соборі пройде святкове Всенічне бдіння, 28 липня зранку – святкова Божественна літургія і молебень біля пам’ятника Святому рівноапостольному князеві Володимирові.

 

Прес-центр