НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

20 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20.02.2021

20 лютого 2021 року згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» українська громадськість і симпатики України по всьому світу відзначають сьому річницю подій, які без перебільшень вплинули на подальший хід історії. Саме в проміжок часу з 18 по 21 лютого 2014 року протистояння між українським народом і тодішнім режимом досягло апогею.

Сумний список Небесної Сотні відкрився ще 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень загинули Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня у лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького.  До 18 лютого кількість жертв зросла до 9 чоловік, а в зазначений вище проміжок часу вона вже налічувала 84 герої. Після 21-го додалося ще 18.

На Майдані відбулося прощання із загиблими героями, лунала пісня «Плине кача…», що стала українським народним реквіємом. Зараз важко сказати, хто саме, виголошуючи жалобну промову, назвав полеглих «Небесною Сотнею». Але це наймення відразу стало крилатим. Зрештою, частина вулиці Інститутської офіційно стала називатись Алеєю Героїв Небесної Сотні. 104-м Героям Небесної Сотні посмертно було присвоєно звання Героїв України. Громадянин Республіки Білорусь Михайло Жизневський і громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Віднедавна біля каплиці Архистратига Михайла і Українських Новомучеників встановлено і освячено дзвіницю. Вирішено кожний день народження 107 Героїв Небесної Сотні відзначати ударами дзвона.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні має на меті нагадувати українцям про те, якою ціною здобувала і продовжує виборювати свою незалежність Україна. І те, що Верховна Рада України визнала недавно Революцію Гідності важливим чинником становлення української державності, свідчить про те, що жертовність Героїв Небесної Сотні не була даремною.

                                                                                                               

Прес-центр