НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

19 КВІТНЯ ХРИСТИЯНИ СХІДНОГО ОБРЯДУ ВІДЗНАЧАЮТЬ НАЙВАЖЛИВІШЕ І НАЙВЕЛИЧНІШЕ СВЯТО РОКУ – ВЕЛИКДЕНЬ

19.04.2020

Христос воскрес! Бачачи у дитинстві на крашанках та пасках літери “Х.В.”, ми часом не розуміли, що вони означають. Елемент традиції, можливо. Але у цих двох словах основа християнства як релігії, альфа і омега православної віри. Ось чому день воскресіння Христа ми називаємо Великоднем.

Святий Григорій Богослов, християнський мислитель і константинопольський патріарх VI століття, писав у одній із своїх богословських праць: “Пасха – це празник празників і торжество торжеств, яке так перевищує всі інші торжества, (…) як сонце перевищує зорі”.

Від того, що українці, як і багато інших православних і греко-католиків, змушені цього року відзначати Великдень вдома, у так званій ізоляції, аж ніяк не применшує велич і значення “свята свят”. Пандемія, яка спричинила такий стан речей, рано чи пізно відійде, а істина, яка полягає в тому, що Христос воскрес, давно вже набула статусу вічної і неминущої.

Адміністрація Національного медичного університету імені О.О.Богомольця вітає викладачів, студентів і працівників з Великоднем і бажає всім бути здоровими та щасливими, з оптимізмом дивитися у майбутнє, в усьому шукати Віру, Надію і Любов!

 

 

Христос воскрес!

 

                                       Прес-центр